fbpx
Naujienos

Kylančiai Holivudo žvaigždei J.O‘Connelliui pranašaujamas „Oskaras“

1971
1971
Kadras iš filmo „1971-ieji“
KINO NAUJIENOS archyvas

Lapkričio 21 d. į Lietuvos kino ekranus triukšmingai įžengs karinė britų veiksmo drama „1971-ieji“, vaizduojanti juodžiausias airių istorijos dienas. Tai – tikrais įvykiais paremtas istorinis pasakojamas apie 1971 metais įvykusi karinį konfliktą Belfasto mieste.

Ramias Belfasto gatves katalikų ir protestantų riaušės pavertė karo zona. Žmonės suirzę ir įbauginti, o valdžią atstovaujantys kariai – didžiausi jų priešai. Norėdama išvengti didesnių nemalonumų, valdžia siunčia ypatingai didelius būrius karių, kurie visais įmanomais būdais privalo sustabdyti šį konfliktą ir atkurti taiką mieste.

Visų įvykių epicentre atsiduria jaunas britų karys Garis Hookas, kurio likimas nuosekliai sekamas visą filmą. Šį drąsų kareivį meistriškai suvaidina jaunoji Holivudo žvaigždė, britų kilmės aktorius Jackas O‘Connellis. Jis pastaraisiais metais susilaukia vis daugiau dėmesio iš didžiausių kino studijų ir gauna nemažai pasiūlymų bendradarbiauti su geriausias pasaulio režisieriais.

Filmų „Tai – Anglija“ (angl. „This is England“), „300: Imperijos gimimas“ (angl. „300: Rise of an Empire“) ir „Nuo skambučio iki skambučio“ (angl. „Starred Up“) žvaigždė šiais metais taip pat pasirodo ilgai lauktoje Angelinos Jolie režisuotoje biografinėje dramoje, pasakojančioje apie olimpinį čempioną Louisą Zamperinį. Už šį vaidmenį aktoriui jau dabar pranašaujama didelė šlovė ir Oskaro nominacija už geriausią vyrišką vaidmenį. Aktorius nesureikšmina savo pasirodymų kine ir sako, jog ne dėl apdovanojimų jis stengiasi kuo tikroviškiau įkūnyti savo vaidinamus personažus. „Vaidinu ne dėl apdovanojimų, o dėl savęs ir žiūrovų, kurie ateina pamatyti įtikinantį personažą“, – sakė J.O‘Connellis, pristatydamas „1971-ieji“ premjerą Londone.

Puikiai kino kritikų ir žiūrovų, mačiusių juostą įvairiausiuose prestižiniuose festivaliuose, įvertintą režisieriaus Yanno Demanage‘o karinį filmą „1971-ieji“ Lietuvos kino mylėtojai galės išvysti ir tarptautinio festivalio „Scanorama“ repertuare.

Filmo anonsas:

 

Komentarai