fbpx
Naujienos

L. DiCaprio ketvirtą kartą savo karjeroje nominuotas „Oskarui“

 

Leonardo Dicaprio filme „Volstryto vilkas“ „Garsų pasaulio įrašai“ archyvas
Leonardo DiCaprio filme „Volstryto vilkas“
„Garsų pasaulio įrašai“ archyvas

Šių metų „Oskarų“ apdovanojimuose ketvirtą kartą per savo karjerą dėl geriausio aktoriaus vardo varžysis vienas populiariausių šių dienų aktorių Leonardas DiCaprio. Į šį apdovanojimą jis pretenduoja už vaidmenį Martino Scorsese‘s režisuotame „Volstryto vilke“.

Už devyniasdešimtųjų Volstryto išsišokėlio rolę L. DiCaprio prieš keletą dienų buvo įteiktas „Auksinio gaublio“ apdovanojimas geriausio komedijos aktoriaus kategorijoje. Šiuo vaidmeniu Leo dar kartą įrodė savo universalumą. „Volstryto vilke“ jis nė iš tolo neprimena dažno žiūrovo vaizduotėje įsispaudusio saldaus ir romantiško bernužėlio iš „Titaniko“ įvaizdžio.

Apie L. DiCaprio, kaip realų pretendentą gauti „Oskarą“ yra kalbama beveik kiekvienais metais, o realiai nominuotas šiam Akademijos apdovanojimui iki šiol jis buvo tris kartus. Pirmąjį kartą dar 1994 metais, už vaidmenį dramoje „Kas graužia Gilbertą Greipą“. 2004-aisiais pasirodęs, vėlgi M. Scorsese‘s režisuotas filmas „Aviatorius“ pretendavo į penkias „Oskaro“ statulėles. Deja, aukščiausiu kino industrijos apdovanojimu L. DiCaprio vaidyba ir tuomet nebuvo įvertinta. Šį apdovanojimą tada pelnė juodaodis aktorius Džimis Foxx‘as, gerai pažįstamas iš pagrindinio vaidmens „Ištrūkusiame Džango“. Paskutinį sykį į „Oskarą“ Leonardo pretendavo 2007-aisiais, kuomet suvaidino trileryje „Kruvinas deimantas“.

Kritikų puikiai įvertintas „Volstryto vilkas“ nominuotas praktiškai visose pagrindinėse Akademijos apdovanojimų kategorijose. Be geriausio aktoriaus nominacijos juosta dar pretenduoja tapti geriausiu filmu, o M.Scorsese gali būti įvertintas kaip geriausias režisierius. Į „Osakrą“ už geriausią antraplanį vaidmenį taip pat pretenduoja aktorius Jonah Hill‘as, o scenaristas Terence‘as Winter‘is, gali būti apdovanotas už geriausiai adaptuotą scenarijų.

Kriminalinės komedijos, kurią žurnalas „Rolling Stone“ pavadino „mirtinai linksma“ premjera Lietuvoje numatoma šių metų vasario 21 d.

Filmo anonsas su lietuviškais subtitrais:


„Garsų pasaulio įrašai“ informacija

Komentarai