fbpx
Naujienos

Labiausiai žiūrovus kine erzinantys dalykai: ar manote tą patį?

Festivalio „Scanorama 2016“ atidarymas Fotografė Vytautė Ribokaitė
Festivalio „Scanorama 2016“ atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Pasirinkus laisvalaikį praleisti kine, galima įsivaizduoti, kad seansas priklauso jums – išsijungia šviesos, ekranuose pasirodo jūsų laukiami herojai, skamba jūsų emocijas kaip karuselę supanti muzika. Vis dėlto, dažnai šias emocijas persmelkia žiūrovo, sėdinčio netoliese, veiksmai, kuriam atsipalaidavimas kine reiškia visiškai kitus dalykus. Europos šalių kino forumas „Scanorama“ paklausė festivalio žiūrovų, kas kine erzina juos?

Kojos ant kėdės atlošo

Žiūrovai nerimavo, kad lankantis kino seansuose aplinkiniai pamiršta, kad filmas jau prasidėjęs, o salėje jie – ne vieni. Nekultūringas elgesys, tikriausiai, yra labiausiai kino lankytojus erzinantis dalykas. Kojos ant kėdės atlošo, garsūs šūksniai ar nuolatiniai šnabždėjimai su draugu seanso metu, taip pat ir abiejų porankių pasisavinimas.

„Kartą nuėjau į kino teatrą su pora seniai matytų draugų. Negalėjau įsivaizduoti, kad jie sugadins visą kino žiūrėjimo malonumą. Jie jautėsi kino teatre kaip ant savo sofos – šlamštė traškučius, garsiai juokėsi, komentavo ir vis kumščiojo mane, klausdami, ko aš tokia tyli. Prisipažinsiu, tikrai nebeatsimenu, kokį filmą tada žiūrėjom, bet nuo to laiko labai atsargiai renkuosi, su kuo eiti į kiną“, rašė žiūrovė.

Šviečiantis telefonas ir draugų skambučiai 

Filme susikaupti trukdo ir telefonai – ne tik įjungti telefono garsai, ryški jų šviesa ar kalbėjimas telefonu, tačiau ir žmonės, kurie bando pasiekti besimėgaujančius kinu savo skambučiais. Pasitaiko atvejų, kai filmo metu žiūrovai žaidžia ir įvairiausius žaidimus, pavyzdžiui, „Sudoku“.

„Šią savaitę lankantis kino centre mane nustebino gretimame krėsle sėdintis ne pats jauniausias vaikinas, kuris nuolatos įnikdavo į telefoną skaitydamas ar rašydamas žinutes. Nebūtų pikta dėl kvailokų žinučių, kurių tekstus galėjome nesunkiai skaityti abu, bet ramų filmo žiūrėjimą trikdė šio nelemto telefono ekranas, kuris spigino tarsi įjungi prieš tave atvažiuojančio automobilio ilgųjų šviesų žibintai. Daugelis esame patyrę tokį jausmą vairuodami tamsiu paros metu užmiestyje“,  įspūdžiais dalijosi žiūrovė.

Maistas kine: nuo spragėsių iki dešros riekelių 

Kad užkandžiavimas spragėsiais kine gali erzinti – sutinka ne vienas, tačiau jau įpratome prie šio nepakeičiamo kino teatrų atributo. Vis dėlto, kine atsiranda ir kitų užkandžių, kurie kelia nepasitenkinimą daugeliui kino lankytojų, tai ir čežantys guminukų ar saldainių pakeliai, traškučiai, alkoholiniai gėrimai ir nemalonus jų kvapas. Į sales suguža ir tikri kulinarai, kurie nevengia salėje pasigaminti sumuštinio su lašiša ar dešra.

„Filmo metu žmogus valgė atsineštą pasipjaustytą dešrą. Ne sumuštinius, ne kokius užkandžius prie alaus, o tiesiog papjaustytą dešrą. Ir visa situacija tuo nesibaigė – vieną gabalėlį pamatęs pačiam filmo viduryje, jis išsitraukęs telefoną jo ieškojo po netoliese sėdinčių žmonių kojomis“ – skundėsi žiūrovas.

Vėlavimas į seansus

Kai jau galvoji, kad gali ramiai įsitaisyti savo kėdėje, į salę įlekia vėluojantis žiūrovas. Vieniems suspėti laiku vietų automobilių parkavimo aikštelėje trūkumas, kitiems trūksta laiko planavimo įgūdžių. Lygiai taip pat laisvalaikį filme žiūrovams sutrukdo ir vaikščiojimas į tualetą seanso metu.

Komentarai
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.