fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos

Laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ Arūno Matelio padėka moteriai, garsinusiai mūsų šalį

LRT archyvas

Jau šį sekmadienį 15:15 LRT laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ – režisierius Arūnas Matelis, trispalvę, kaip padėką už Lietuvos vardo garsinimą įteiks pasaulio čempionei, dviratininkei Editai Pučinskaitei. Viena geriausių visų laikų Lietuvos dviratininkių E. Pučinskaitė  per savo karjerą iškovojo apie 100 pergalių. Jai teko atstovauti Lietuvai Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino olimpinėse žaidynėse. 

Anot režisieriaus, Edita ne kartą apsigobė Lietuvos trispalve, atstovaudama mūsų šalį sudėtingiausiose dviračių lenktynėse pasaulyje. Ir tuo metu mažai kas žinojo, kad jaunutė čempionė iš neseniai Nepriklausomybę atgavusios šalies, atvykusi į prestižines lenktynes gyvendavo ekstremaliomis sąlygomis. „Edita apie Lietuvos dviračių sportą pasauliui pasakojo ne kartą. Tačiau tai, ką jai ir jos kartos dviratininkėms teko patirti, norint atstovauti savo šalį – verta naujos mano kino juostos,“ – sako A. Matelis, neseniai žiūrovams pristatęs filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, pasakojantį apie nematomą dviračių pasaulio pusę, apie beprotiškiausią dviratininkų odisėją, kurioje triumfą lydi kančia ir gebėjimas pasiaukoti vardan bendros idėjos.

Šį sekmadienį laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ – režisieriaus ir pasaulio čempionės pokalbis apie nežinomus sporto pasaulio kuluarus ir kainą, kurią moteriai teko sumokėti, vardan galimybės finišuojant apsigobti savo šalies vėliava.

Laida „Laisvės vėliavnešiai“ 15:15 per LRT.

Laidos vedėja Liepa Rimkevičienė.

Komentarai