fbpx
Kreivės, Naujienos, Reportažai

LBGT kino festivalis „Kreivės“ kvies mąstyti kitaip

Festivalio „Kreivės“ 2016 atidarymo akimirka Fotografė Monika Daužickaitė
Festivalio „Kreivės“ 2016 atidarymo akimirka
Fotografė Monika Daužickaitė

„Festivalio metu bus galima susipažinti su skirtingomis gyvenimo istorijomis, kurios keičia mūsų mąstymą apie tai, kas esame, ir kas galime būti“, – LGBT filmų festivalio „Kreivės“ atidarymo metu kalbėjo vienas iš festivalio organizatorių Augustas Čičelis.

Tai daryti šiemet „Kreivės“ pakvietė neįprastai anksti. Tradiciškai jis vykdavo vasaros pabaigoje, tačiau dėl šiemet Vilniuje rengiamų trečiųjų „Baltic Pride“ eitynių festivalis atkeltas į vasaros pradžią.

„Kreivių“ atidarymo metu nebuvo pamirštos ir neseniai įvykusio agresijos akto JAV Orlande aukos, kuomet užpuolikas gėjų klube nužudė 49 jo lankytojus. Kruvino incidento aukos buvo pagerbtos tylos minute.

Festivalio „Kreivės“ 2016 atidarymo akimirka Fotografė Monika Daužickaitė
Festivalio „Kreivės“ 2016 atidarymo akimirka
Fotografė Monika Daužickaitė

„Simboliška, kad šiemet jungtinių „Baltic Pride“ ir „Kreivių“ festivalį pradėjome ne nuo oficialių priėmimų, bet nuo bendruomeninės namų bei „Kreivių“ parodos atidarymo. Ši bendruomeninių ir kultūrinių renginių oazė mums primena, jog LGBT aktyvizmas turi vieną vienintelį tikslą – kad mūsų bendruomenės nariai galėtų gyventi laisvai, be diskriminacijos, patyčių ar smurto. Kita vertus, privalome nepamiršti, jog mūsų bendruomenės narių gyvenimą susieja ne tik gyvenimo sunkumai, apie kuriuos taip dažnai kalbame“, – sveikindama susirinkusiuosius kalbėjo LGL (Lietuvos gėjų lygos) pirmininkas Vladimiras Simonko.

Taip pat LGL pirmininkas džiaugėsi, kad renginių metu bus atkreiptas dėmesys ir į įprastai mažai matomas LGBT bendruomenės grupes.

Festivalio metu bus galima pažiūrėti ne tik pažiūrėti filmų LGBT tema, bet ir dalyvauti įvairiuose renginiuose. „Kreivių“ metu vyks kūrybos skaitymai, parodos ir susitikimai su menininkais bei aktyvistais. Iš viso festivalio metu vyks 40 kino seansų. Šiemet organizatoriai didelį dėmesį skyrė trumpametražiams filmams. Jų skirtingų programų bus net devynios. „Kreivių“ lankytojai taip pat galės rinktis iš 19 pilnametražių juostų, kurios suskirstytos į tris programas, specialiųjų filmų programą, išgir̃stì.lt seansus bei Rosos Van Praunheim filmų retrospektyva. Visą informaciją apie festivalio filmus galite rasti čia.

Trečiojo kino festivalio „Kreivės“ filmai bus rodomi nuo birželio 15 d. iki birželio 22 d. „Pasakos“ ir „Skalvijos“ kino teatruose. Įėjimas į filmų peržiūras – bent 1 ct. Kiek tiksliai – gali spręsti pats žiūrovas. Bilietus bus galima įsigyti filmų rodymo vietose – kino centre „Skalvija“, kino teatre „Pasaka“, Prancūzų institute – ir „Kreivių“ centre, Didžioji g. 16.

Visos renginio akimirkos:

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.