fbpx
Filmai online, Legalių filmų ir serialų žiūrėjimo platformos internete

Legalių filmų ir serialų žiūrėjimo platformos internete: „ŽMONĖS Cinema“

„ŽMONĖS Cinema“

Kas? „ŽMONĖS Cinema“

Kiek? 4.99 EUR/mėn.; 1 mėnuo nemokamai; vienu metu galima žiūrėti 2 įrenginiuose

Kur? https://zmonescinema.lt/; aplikacijos išmaniuosiuose įrenginiuose kol kas nėra (bet planuojama)

Pliusai: gana daug lietuviško turinio, nemaža žanrų įvairovė, lietuviškai subtitruotas turinys

Minusai: beveik nėra klasikinių, senesnių filmų, kai kurie filmai kainuoja papildomai

Serialas „Normalūs žmonės“

Be puikiai žinomų užsienio transliuotojų („Netflix“, „Amazone Prime Video“ ir pan.) ir filmus siūlančių televizijos platformų („Telia TV“, „Go3“), puikuojasi dažnai užmirštamas lietuviškasis „ŽMONĖS Cinema“. Ši platforma subalansuota Lietuvos žiūrovams: be gerai įvertintų užsienio filmų ir serialų, čia rasite nemažai lietuviško bei lietuviškai įgarsinto turinio.

Šiuo metu „ŽMONĖS Cinema“ yra apie 790 filmų*, tačiau dalis jų prieinami už papildomą kainą (Video on demand). Prenumeratoriai nemokamai gali žiūrėti apie 500 filmų*. Suskirsčius juos pagal žanrus (veiksmo ir nuotykių, dokumentiniai, trileriai, siaubo ir kiti), matyti, jog dominuoja ir trečdalį visų pasirinkimų sudaro dramos bei komedijos (kartu su muzikiniais filmais ar miuziklais)***.

„ŽMONĖS Cinema“ taip pat turi nemažą animacinių ir visai šeimai skirtų filmų katalogą bei solidų trilerių bei nuotykių filmų pasirinkimą. Likusių žanrų (romantiniai, istoriniai ir kiti) filmų pasiskirstymas yra panašus (apie 40-60 filmų). Nors prenumeratoriams nemokamai pasiekiamas turinys pagal žanrus pernelyg neišsiskiria nuo viso „ŽMONĖS Cinema“ turinio, vis tik negalima žiūrėti beveik pusės karinių, muzikinių, kriminalinių ir siaubo žanro filmų. Mažiausias pokytis matomas tarp mokslinės fantastikos filmų: išlieka 24 iš 28 filmų, nors bendras šio žanro filmų skaičius vis vien nėra didelis.

Ketvirtadalis „ŽMONĖS Cinema“ katalogo filmų, nemokamai prieinamų prenumeratoriams, yra įvertinti labai gerai**. Tai nedidelis skirtumas nuo bendro visų labai gerai įvertintų filmų skaičiaus – 28 proc. – platformoje. Dar 33-ys, tai yra, daugiau nei 6 procentai visų „ŽMONĖS Cinema“ rodomų filmų, buvo nominuoti „Oskarui“ („Vagiliautojai“ (Shoplifters, 2018); „Floridos projektas“, 2017; „Šeimos albumas: rugpjūtis“ (August: Osage County, 2013) ir kiti).

Beveik visi „ŽMONĖS Cinema“ filmai yra išleisti 2010-2019 metais. Nei pačių naujausių, nei kiek senesnių, net ir 2000-ųjų pradžios kūrinių, yra mažai. Tiesa, tai yra turinys, kurį prenumeratoriai žiūri nemokamai. Nusiteikusiems išleisti kelis papildomus eurus, filmų katalogas pasidaro įvairesnis. Atsiranda galimybė pažiūrėti tokius 9-10 dešimtmečio filmus kaip Krzysztofo Kieślowskio Spalvų trilogiją (Trois couleurs: Bleu, 1993; Trois couleurs: Blanc, 1994, Trois couleurs: Rouge, 1994) ar „Naktinis portjė“ (Il portiere di notte, 1974). „ŽMONĖS Cinema“ siūlo ir dar kelis senesnius, kultinius filmus, pavyzdžiui: „Hirošima, mano meile“ (Hiroshima Mon Amour, 1959), „Saldus gyvenimas“ (La Dolce Vita), 1960.

Serialų „ŽMONĖS Cinema“ siūlo gerokai mažiau negu filmų, tačiau jų yra pakankamai įvairių. Juos lengvai galima pasiekti per naršymo lango šone esantį „žanrinį“ meniu, spustelėjus pavadinimą „serialai“. Šiame meniu turinį galima išrikiuoti pagal tradicinius žanrus: animacinis, fantastinis, mistinis, romantinis ir panašiai. Tarp skirstymo yra ir kitokių variantų, pavyzdžiui: LGBT tematikos filmai, koncertai.

Filmai taip pat suskirstyti ir pagal prieinamumą, tai yra galima lengvai pasirinkti filmus lietuvių kalba ar su SKN titrais – pritaikytus kurtiesiems ar neprigirdintiems. Meniu galima pamatyti ir suskirstymą į kolekcijas: „Prenumeratoriai žiūri nemokamai“, „Prancūziškas kinas“, „Festivalių hitai“, „Komedijos lengvam vakarui“, „Kulinariniai filmai“ ir panašiai. Tarp kolekcijų yra skiltis „Greitai matysite“, tačiau šiuo metu ji nėra atnaujinta, todėl, kaip reguliariai „ŽMONĖS Cinema“ atnaujina savo katalogą, nėra aišku. Vis tik platforma atsižvelgia į sezoninius pokyčius.

Tarkime, šiuo metu galima pasirinkti „Klasikinius filmus Kalėdoms“ („Panelės iš Rošforo“ (Les Demoiselles de Rochefort, 1967), „Šerbūro skėčiai“ (Les Parapluies de Cherbourg, 1964) ir kiti)  ar „Romantiškos istorijos Kalėdoms“ („Pavogtas pasimatymas“ (Man Up, 2015), „Vidurnaktis Paryžiuje“ (Midnight in Paris, 2011) ir kiti). Turinio apribojimo/kontroliavimo įrankių nėra (tiesa, žiūrint suaugusiems skirtą turinį, reikia spustelti mygtuką, jog jums yra bent 18 metų), tačiau atskirai išskirti visai šeimai skirti filmai.

„ŽMONĖS Cinema“ siūlo įvairių šalių serialus. Tai ir lietuviškas „Ribos“, Jungtinės Karalystės „Miniatiūros“ (The Miniaturist), JAV „Hillary“, Belgijos ir Nyderlandų „Raudoni žibintai“ (Red Light) ar kelių šalių gamybos, žiūrovų pamėgtas „Normalūs žmonės“ (Normal People). Beveik visi serialai yra vaidybiniai.

Be filmų ir serialų „ŽMONĖS Cinema“ siūlo kelis koncertus: eksperimentinį „Kontaktą“ (SNAREz) ar Šiaulių valstybinio choro „Polifonija“ „30 metų šviesos“; rodomos geriausios „Kanų liūtų“ reklamos. Dalis turinio skirta vaikams: be animacinių filmų „Vampyriukas“ (Petit Vampire, 2020), „Stebuklų namai“ (The House of Magic, 2013), „Grybų karas“ (2018) ir kitų, „ŽMONĖS Cinema“ taip pat siūlo edukacinio pobūdžio vaizdo pasakojimus vaikams „Žaidžiame pasaulį“ ir Sauliaus Petreikio edukacinį koncertą „Senieji Lietuvos instrumentai“ (ieškoti pavadinimu „Sauliaus Petreikio edukacija“, 2021).

„ŽMONĖS Cinema“ dominuoja amerikietiški ir prancūziški filmai (apie 150). Nemažai ir Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Belgijos bei Lietuvos produkcijos (apie 50-80), šiek tiek mažiau itališkų, rusiškų, lenkiškų, švediškų filmų. Palyginus su visu, ne tik prenumeratoriams prieinamu nemokamai turiniu, išsidėstymas pagal šalį yra gana panašus.

Tiesa, verta pastebėti, jog lietuviškų bei belgiškų filmų kiekis sumažėja gana nežymiai. Sprendimas dėl Lietuvos filmų prieinamumo – nestebina. Vis tik „ŽMONĖS Cinema“ yra lietuviška platforma, siūlanti lietuviškai subtitruotą turinį. Todėl čia galite išvysti ir tokius gerai žinomus kūrinius kaip „Izaokas“ (2019), „Nova Lituania“ (2019), „Sengirė“ (2017), „Širdys“ (2018) ir trumpametražius „Pieno baras“ (2020) ar „Žonglierius“ (2018). „ŽMONĖS Cinema“ galima žiūrėti 2-iuose įrenginiuose vienu metu.

Kadras iš filmo „Vagiliautojai“

Naudotis „ŽMONĖS Cinema“ – patogu. Tiesa, kaip ir „Telia TV“, paieškos sistemoje reikia ieškoti lietuviško filmo pavadinimo. Mobiliosios aplikacijos kol kas nėra, tačiau ji planuojama ateityje. Išsinuomoti filmą gana paprastą. Jums tereikia pasipildyti virtualią piniginę (nebent turite nuolaidos kodą) – pradedant nuo 1 euro cento tikslumu – ir tuomet galėsite atsiskaityti už norimą peržiūrą, kuriai turėsite 48 valandas.

Pradėjus žiūrėti filmą, bet jo nepabaigus, jis atsidurs skiltyje „mano filmai“. Jeigu pamirštumėte pažymėti mygtuką „Prenumeratoriams nemokamai“, ant filmo su papildoma kaina matysite Euro ženkliuką. Tiksli filmo kaina bus matoma ir jo puslapyje. Šiuos filmus galite žiūrėti ir nebūdami prenumeratoriai – tiesiog jų kaina bus didesnė.

„ŽMONĖS Cinema“ yra tikrai nebloga lietuviška filmų platforma, kurioje galite rasti gana naujų amerikietiškų ir europietiškų filmų. Katalogas nemažas ir vis plečiamas. Kai kuriems žiūrovams gali kliūti tai, jog patys naujausi filmai (ir keli klasikiniai kūriniai) yra apmokestinti papildomai. Nenustebins ir tai, jog klasikos, senesnių filmai žiūrovai šioje (kaip ir kitose) platformoje turės labai ribotą pasirinkimą.

Vis tik „ŽMONĖS Cinema“ siūlo daug itin kokybiško turinio, atsižvelgia į įvairių žanrų gerbėjus ir siūlo nemažai lietuviškų filmų, be to, visas turinys subtitruotas lietuviškai, o dalis jo ir įgarsinti.

*filmų ir serialų skaičius gautas remiantis „Letterboxd“ bei „JustWatch.com“ pateikta statistika duomenimis.

**labai gerai įvertintais filmais laikomi tie, kurių reitingas yra 3.5 arba aukštesnis svetainėje „Letterboxd“. Tai galėtų atitikti 7 arba daugiau reitingą IMDB.

***filmų žanrai persidengia

LKC finansuojamo projekto „Lietuviško kino sklaida internetinėje erdvėje 2021“ tekstas

LKC
Komentarai
Domiuosi politika ir žmogaus teisėmis, todėl nenuostabu, kad būtent šių aspektų pirmiausia ir ieškau žiūrimuose filmuose. Net ir ne visuomet užsimindamas tiesiogiai, kinas, nori nenori, plėtoja tam tikrą problematiką ir jos diskursą vien paties paminėjimo, vaizdavimo faktu. Kad ir kokie fantastiški ir neįtikėtini bebūtų, filmai kalba apie tas pačias realaus pasaulio problemas. Tik nenuspėjama tampa riba: kas kam daro įtaką – realybė kinui ar kinas realybei. Prieš maždaug šimtą metų pirmas bučinys kino ekranuose sukėlė pasipiktinimą dėl atvirumo. Normos pakito, tačiau atsirado kiti nepatogumai, apie kuriuos kalbėti privalo ir kinas. Suvokimas keičiasi, scenos atvirėja, o aš žiūriu filmus ir noriu pasidalinti savo apžvalgomis su Tavimi. Tai nereiškia, kad visur reikėtų tikėtis politinio aspekto. Kartais filmas tam nepasiduoda, o kartais norisi ko nors lengvo prie puodelio kavos.