Vieną garsiausią visų laikų vokiečių aktorę Romy Schneider žino beveik visi kino gerbėjai. Išgarsėjusi vos 15 m., ji tapo viena geidžiamiausių savo kartos aktorių visoje Europoje. Praėjusiais metais Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje režisierė Emily Atef pristatė vaidybinį filmą „3 dienos Kibrone“ (3 Tage in Quiberon, 2018), pasakojantį apie 3 dienas praleistas pietų Prancūzijoje, kur R. Schneider 1981 m. davė paskutinį interviu Vokietijos spaudai. Geriausiu filmu Vokietijoje pernai pripažinta drama, leidžianti pažvelgti į kino dievaitę iš arti, Lietuvos kino teatruose nuo kovo 8 d.
Kitoks žvilgsnis į Romy Schneider
„Man svarbiausia buvo parodyti ją kaip moterį, o ne kino žvaigždę,“ – taip apie savo filmą sako režisierė E. Atef, su R. Schneider kūryba susipažinusi ankstyvojoje paauglystėje. Filmas, žvelgiantis į tris dienas aktorės gyvenime paskutiniaisiais jos gyvenimo metais nėra tipinis biografinis filmas. Pasak režisierės, neįmanoma sutalpinti kažkieno gyvenimą į pusantros valandos filmą. „Norėjau sutelkti dėmesį į tris dienas jos gyvenime, o ne papasakoti Romy gyvenimo istoriją“, – teigė E. Atef.
„Baseino“ (1969) žvaigždės gyvenimas nebuvo lengvas. R. Schneider kentė nuo priklausomybės alkoholiui ir raminamiesiems, jos pirmasis vyras nusižudė, o praėjusiems keliems mėnesiams po duoto interviu, dėl nelaimingo atsitikimo mirė jos sūnus. Vardan savo meilės vaikams, atvykusi į Kibroną R. Schneider stengėsi išsigydyti nuo savo priklausomybių. Režisierės teigimu, ji norėjo sukurti filmą apie tikrą moterį, išgyvenančią tikras emocijas, o ne žymios moters portretą: „Šis filmas yra trumpas jos gyvenimo periodo blyksnis, leidžiantis jai trumpam išsilaisvinti nuo sunkaus gyvenimo.“
Įkvėpimo šaltinis – fotografijos
Scenarijaus autorės ir režisierės pirminiu įkvėpimo šaltiniu tapo Roberto Lebecko žurnalui „Stern“ darytos nespalvotos fotografijos, kurios pasirodė kartu su paskutiniu aktorės interviu. E. Atef prieš rašydama scenarijų susitiko su fotografu, parodžiusiu jai visas 600 nuotraukas iš Kibrono. Šios tapo jos pagrindiniu įkvėpimu filmuoti nespalvotai. „Tai, kad filmavau nespalvotai, man leido pasakyti, jog filmas yra fikcija, įkvėpta tikrų įvykių, bet visgi sugalvota istorija“, – pasakojo režisierė.
Neįtikėtino panašumo aktorė
Vokiečių aktorei Marie Bäumer nuo 16 m. dėl jos fizinio panašumo buvo siūloma vaidinti R. Schneider, tačiau ji teigė niekada nevaidinsianti biografiniame filme. Tik prancūzų prodiuseriui Deniui Poncet pavyko įtikinti M. Bäumer imtis šio vaidmens, kuris jai atnešė geriausios aktorės apdovanojimą Vokietijoje ir nominaciją Europos kino apdovanojimuose. „Niekada nenorėjau vaidinti biografiniame filme, tačiau mano artimas draugas Denis Poncet sugalvojo idėją parodyti tik tris jos gyvenimo dienas, todėl ir sutikau“, – pasakojo aktorė, be kurios filmo neįsivaizdavo ir režisierė, teigusi, kad Marie atidavė visą save šiam vaidmeniui.
Filmo „3 dienos Kibrone“ anonsas: