fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos

Legendinis Gediminas Girdvainis po 20 metų sugrįžta į kino ekranus

Kadras iš filmo „Melagiai“
Nuotrauka: Andrej Vasilenko

Vienas talentingiausių, mylimiausių ir geriausiai atpažįstamų Lietuvos aktorių Gediminas Girdvainis po 20 metų sugrįžta į didžiuosius kino ekranus lietuviškoje komedijoje „Melagiai“. Čia jis suvaidins gyvybingą senolį – visą filmo veiksmą apjungiantį personažą, kurio veido išraiškos ir nepakartojama šypsena vyresniosios kartos žiūrovams akimirksniu primins kultinį G. Girdvainio personažą – Pinčiuką iš „Velnio nuotakos“.

Pagal Ryčio Zemkausko scenarijų „Melagius“ sukūręs debiutuojantis režisierius Marius Kunigėnas įsitikinęs: G. Girdvainis „pavogs“ filmą savo trumpomis frazėmis ir nepaprastomis išraiškomis: „Nors personažo pasirodymų nėra daug, bet jis vis išnyra ten, kur reikia, kiekvieną kartą priversdamas žiūrovus nusišypsoti“. Pats G. Girdvainis sako, jog nepaisant vaidmens dydžio, jam visada svarbi personažo motyvacija: „To išmokau dar dirbdamas su Lietuvos kino didžiasiais – Raimondu Vabalu, Arūnu Žebriūnu“.

Ramus ir uždaras gyvenime, tačiau šmaikštus ir temperamentingas savo vaidmenyse. Tiek teatro, tiek kino žiūrovų mėgstamas už lakonišką humorą, dažnai pavadinamas lyriškuoju komiku. Per savo gyvenimą sukūręs kelias dešimtis kino personažų, už nuopelnus apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, pastaruoju metu  G. Girdvainis džiugina teatro vaidmenimis ir epizodiniais pasirodymais TV serialuose. Pakviestas suvaidinti komedijoje „Melagiai“ neatsisakė – nors dauguma filmavimų vyko žiemos vidury, spaudžiant 20 °C šaltukui, aktorius savo energija ir pakilia nuotaika užkrėtė visą filmavimo komandą.

Tavo mylimoji ką tik pranešė – ji laukiasi. Būtų puiki žinia, tik… tavo mylimoji yra tavo brolio žmona! Bet tai dar ne viskas. Nespėjus paskelbti visiems „gerosios naujienos“, tėvai netikėtai pareiškia – jie skiriasi! Po penkiasdešimties metų kartu… Ir visa tai vyksta prieš pat gražiausias metų šventes – Šv. Kalėdas! Bet pabaiga nustebins dar labiau, nes tokios atomazgos nesitikėjo niekas. Visi herojai yra ne tokie, kokie atrodė iš pirmo žvilgsnio…

Į  besiblaškančių šeimos narių peripetijas jau nuo pirmųjų minučių įsuka nauja lietuviška komedija „Melagiai“, kurią prodiusavo lietuviškų kino hitų „Tarp mūsų, berniukų…“, „Nepatyręs“ ir „O, ne! O, taip!“ prodiuseris Paulius Virbickas bei „12 kėdžių“ prodiuseriai Stasys Baltakis ir Vladimiras Razarionovas. Filme su G. Girdvainiu vaidina net kelių kartų kino žvaigždės: Giedrius Savickas, Dainius Kazlauskas, Edita Užaitė, Brigita Arsobaitė, Giedrė Giedraitytė, Liubomiras Laucevičius, Larisa Kalpokaitė. 

Komedija „Melagiai“ – kinuose nuo lapkričio 9 d.

Komentarai