fbpx
Naujienos

Leidykla „Mintis“ kviečia į T. Elsaesserio knygos „Kino teorija: įvadas per juslių prizmę“ pristatymą ir filmo peržiūrą-diskusiją

„Kino teorija: įvadas per juslių prizmę“
„Kino teorija: įvadas per juslių prizmę“

Kaip kino juosta ar pikselis tampa filmu, o mes – žiūrovais? Kaip suvokiame kiną ir koks mūsų santykis su filmu, kurį žiūrime? Kovo 12 dieną 18.30 val. kino centre „Skalvija“ diskutuoti šiais klausimais kviečia knygos „Kino teorija: įvadas per juslių prizmę“ vertėja Rima Bertašavičiūtė, kino meno vertintoja Sonata Žalneravičiūtė ir Justinas Šuliokas.

Diskusijos metu bus aptariama, ar kino teorija veikia filmų žiūrėjimą, ar žiūrint filmus apskritai reikia teorinių žinių. Ką jos gali duoti žiūrovui – ir ką atimti? Šios temos bus nagrinėjamos atsispiriant nuo knygoje pristatomų idėjų.

Diskusijoje įgytas teorines žinias susirinkusieji turės galimybę patikrinti ir praktikoje. Žiūrovų lauks kino seansas – diskusiją iliustruos vienas iš filmų, kurį savo knygoje „Kino teorija: įvadas per juslių prizmę“ aptaria kino tyrinėtojas Thomas Elsaesseris.

„Kino raštai“ – Natalijos Arlauskaitės sudaryta knygų serija apie kino teoriją, istoriją ir kūrėjus, išleista leidyklos „Mintis“. Žodis raštas reiškia ir individualų braižą, ir ornamentą, ir išsamią akademinę publikaciją. Kino raštų serija skirta knygoms apie kino kūrėjus, filmus bei kino istoriją ir teoriją.

Pirmoji šios serijos knyga, išleista 2011 m.  – Michailo Jampolskio „Kalba – kūnas – įvykis: kinas ir prasmės paieškos“ (iš rusų k. vertė Natalija Arlauskaitė).

Thomo Elsaesserio „Kino teorija: įvadas per juslių prizmę“ (iš anglų k. vertė Rima Bertašavičiūtė) – tai ne tiek paties kino, kiek kino teorijos teorija bei istorija: joje, pristatant pagrindines svarstymų apie kiną kryptis ir idėjas, ieškoma atsakymo į klausimą, kaip kino juosta ar pikselis tampa filmu, o mes – žiūrovais/-ėmis. Autorius atspirties tašku renkasi klausimą: koks yra kino ir žiūrovo santykis? Kaip, kokiomis juslėmis suvokiame filmus? Į šiuos klausimus siūloma žvelgti per juslių prizmę – per skirtingus būdus, kuriais kinas kreipiasi į žiūrovą – vaizdu, garsu, netgi lytėjimu. Pagal šį juslių žemėlapį dėliodami skirtingas kino teorijas, autoriai kviečia mąstyti apie kiną iš skirtingų mokyklų, disciplinų, teorijų perspektyvos.

Renginyje galėsite įsigyti serijos „Kino raštai“ knygų leidyklos kainomis.

Kino bilietas 6 Lt.

Leidykla  „Mintis“ informacija

Komentarai