fbpx
Naujienos

Levo Tolstojaus „Ana Karenina“ kine prabyla naujomis spalvomis

Kadras iš filmo „Ana Karenina“ „Forum Cinemas“ archyvas
Kadras iš filmo „Ana Karenina“
„Forum Cinemas“ archyvas

Savotišku fenomenu laikomo režisieriaus Joe Wrighto drama „Ana Karenina“ nepalieka abejingų. Epinių melodramų meistru vadinamo vyro gerbėjai tikina, jog naujasis režisieriaus filmas – vienintelė teisinga, nuo stereotipų išlaisvinta ir visapusiškai atskleista Levo Tolstojaus romano ekranizacija. Tačiau filmo priešininkai abejoja ar už teatralizuotu spektakliu paversto filmo vartų liks filosofinės romano mintys. Panašu, jog tiesa slypi kažkur ties priešingų stovyklų ginču viduriu, tačiau sunku paneigti, jog J. Wrightas padarė tai, ko iki šiol neišdrįso nei vienas režisierius.

Vyrui pavyko kino pramonėje itin retas reiškinys – J. Wrightas ne tik išsaugojo pagrindines siužetines L. Tolstojaus romano „Ana Karenina“ linijas ir įvykius, tačiau ir sudrebino auditoriją, provokuodamas bei priversdamas į puikiai visuomenėje žinomą ir klasikų klasika laikomą romaną pažvelgti kitu kampu. Pindamas klasiką, aistrą, modernumą, drąsą ir gerą skonį J. Wrightas nesiekė sukurti modernios filmo versijos, o tik panaudojo geriausius romano elementus, Aną Kareniną nušviesdamas naujomis spalvomis.

Išgirdęs provokuojantį klausimą ar kino pasauliui buvo reikalinga dar viena „Anos Kareninos“ ekranizacija, režisierius atsako nežinąs. „Nežinau ar ji buvo reikalinga, tačiau labai norėjau ekranizuoti šią istoriją, o atsižvelgiant į romano ekranizacijų skaičių, manęs laukė tikras iššūkis, siekiant parodyti kažką naujo“, – pasakojo 24-ąją „Anos Kareninos“ ekranizaciją sukūręs J. Wrightas, teigdamas, jog visame kūrybiniame procese sunkiausia užduotimi buvo senos istorijos papasakojimas nauja kino kalba.

Režisieriaus teigimu, vaziduojamo laikmečio politinės ir socialinės romano peripetijos jį domino tik kaip priemonė suprasti pagrindinių veikėjų poelgius. Vyro žodžiais, Levo Tolstojaus romanas „Ana Karenina“ visų pirma yra meilės istorija, kurią jis ir akcentavo. „Savo romane Tolstojus akcentuoja universalias temas – meilę, išdavystę, ištikimybę, savęs paieškas. Mano nuomone, šios temos tokios intymios ir universalios, jog bus aktualios visuomet“, – teigė režisierius, dar sykį prabildamas kodėl ėmėsi ekranizuoti dešimtis kartų didįjį ekraną pasiekusį kūrinį.

Bene garsiausias visų laikų literatūros kūrinys naujomis spalvomis Lietuvos kino ekranuose žibės jau nuo vasario 8 dienos.

Plačiau apie filmą – http://www.forumcinemas.lt/Event/303111

 

Filmo anonsas:

 

Parengė Amelija Lučinskaitė

 

Forum Cinemas informacija

Komentarai