fbpx
Kino industrija, Naujienos

Lietuvė – veikliausių Europos kino prodiuserių dvidešimtuke

Dagnė Vildžiūnaitė LKC archyvas
Dagnė Vildžiūnaitė
LKC archyvas

Filmų „Kvėpavimas į marmurą“, „Amžinai kartu“ ir „Žmonės, kuriuos pažįstam“ prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė kartu su dvidešimt veikliausių prodiuserių iš visos Europos atrinkta dalyvauti Kanų kino festivalio metu vyksiančiame renginyje „Producers on the Move“.

Jau septynioliktus metus vykstančio Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ (EFP) renginio tikslas – skatinti ilgalaikį Europos šalių bendradarbiavimą kino srityje. Svarbiausi dalyvių atrankos kriterijai – tarptautinė bendros gamybos ir premjerų patirtis už gimtosios šalies ribų.

Lietuvos kino centras jau trečius metus yra savarankiškas „European Film Promotion“ narys ir aktyvus organizacijos programų dalyvis. Praėjusiais metais buvo dalyvauta net keturiose EFP vykdomose programose, vienoje iš jų – „Producers on the Move“, kurioje dalyvavo tarptautine sėkme pasižymėjusio projekto „Sangailės vasara“ prodiuserė Živilė Gallego.

„Šiemet „Producers on the Move“ programai teikėme prodiuserės Dagnės Vildžiūnaitės kandidatūrą“ programai, tikimės, kad dalyvavimas jai bus naudingas ir jos naujieji projektai sudomins tarptautinę kino industriją bei sėkmingai suras puikius partnerius savo projektų įgyvendinimui“, – sako Lietuvos kino centro atstovė tarptautiniame tinkle „European Film Promotion“ Liana Ruokytė-Jonsson.

„Būti šios programos dalyve man asmeniškai yra svarbus profesinis pasiekimas. Kažkuria prasme visi atrinktieji kviečiami prisistatyti ant scenos viename pagrindinių kino renginių pasaulyje. Tai yra ir garbė, ir didelė atsakomybė.  O darbine prasme tai dar viena puiki galimybė praplėsti profesinių pažinčių ratą, surasti partnerius esamiems ir būsimiems projektams.,“ – sako „Just a moment“  prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė.

Kasmet „Producers on the Move“ renginyje gimsta keli tarptautiniai bendri projektai. Praėjusių penkerių metų „Producers on the Move“ dalyviai su kolegomis įgyvendino 22 bendrų projektų. Šiemet net septyni buvę šio renginio dalyvių filmai pretenduoja į prestižinį Kanų kino festivalio apdovanojimą – Auksinę palmės šakelę.

Programoje Dagnė Vildžiūnaitė pristatys  projektus prie kurių dabar dirba. Tai Lietuvos ir Rumunijos bendras projektas „Amžinai kartu“, kurį režisuoja Lina Lužytė, Lietuvos Kroatijos ir Latvijos projektas „Kvėpavimas į Marmurą“, kurio režisierė Gierė Beinoriūtė ir režisieriaus Tomo Smulkio kino projektą „Žmonės, kuriuos pažįstam“.

Renginį remia Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ ir EFP organizacijos nariai, kuriuo yra Lietuvos kino centras.

Komentarai