fbpx
Naujienos

Lietuvis A. Stonys – tarp geriausų 7-ių režisierių visame pasaulyje

Kadras iš filmo „Laiko tiltai“ „Kino komunikacijos“ archyvas

Audriaus Stonio ir Kristinos Briedės filmą „Laiko tiltai“ atrinko garsusis „Magnificent 7“ festivalis, kuris nuo šiandien iki balandžio 15 dienos vyks Belgrade.

Penkioliktus metus vykstantis festivalis unikalus tuo, kad jo programoje rodomi tik septyni pastaraisiais metais sukurti dokumentiniai filmai, atrinkti iš viso pasaulio. Tai ryškiausi filmai pastarojo laiko pasaulinio dokumentinio kino kontekste.

Patekti į „šauniąją septyniukę“ daugelio dokumentinio kino kūrėjų svajonė. Ypač todėl, kad festivalis susilaukia didžiulio publikos dėmesio. Audrių Stonį galima vadinti šio festivalio favoritu, nes tai jau ketvirtas režisieriaus filmas atrenkamas dalyvauti prestižinio festivalio programoje. Keturių filmų nėra rodęs joks kitas festivalyje dalyvavęs režisierius.

Jau tapo įprasta, kad visi bilietai į festivalio kino seansus, vykstančius 3000 žiūrovų talpinančioje pramogų ir konferencijų centro „Sava“ kino salėje, yra iššluojami gerokai prieš paskelbiant programą.

Festivalio rengėjai užsitarnavo besąlygišką publikos pasitikėjimą tuo, kad per septynias festivalio dienas jie pamatys septynis ryškiausius ir įdomiausius dokumentinius filmus iš viso pasaulio.

Tarp praeityje „Magnificent 7“ dalyvavusių režisierių yra tokie pasaulinį pripažinimą pelnę vardai, kaip Viktor Kosakovsky, Michael Glawogger, Heddy Honigmann, Sergej Loznitsa, Helena Treštikova, Oskaro lauretas Malik Bendjelloul ir kiti.

2006-tais filmą „Prieš parskrendant į žemę“ pristatė režisierius Arūnas Matelis.

Filmui „Laiko tiltai“ suteikta ypatinga garbė tapti jubiliejiniu, šimtuoju festivalio filmu.

Kaip sakė festivalio programos sudarytojas Tue Steenas Mulleras: „Labai simboliška ir jautru, kad Audriaus Stonio ir Kristinos Briedes filmas „Laiko tiltai“ bus rodomas trečiadienį, balandžio 10 dieną ir jis taps 100-uoju „Magnificent 7“ parodytu filmu per festivalio gyvavimo istoriją.“

Lietuvių žiūrovai filmą „Laiko tiltai“ jau netrukus galės pamatyti Lietuvos kino teatruose.

Komentarai