fbpx
Naujienos

Lietuviškas filmas įvertintas didžiausiame Britanijos dokumentinių filmų festivalyje

Kadras iš filmo „Čia aš tik svečias“  LKC archyvas
Kadras iš filmo „Čia aš tik svečias“
LKC archyvas

Bendras Lietuvos ir Čilės kūrėjų Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmas „Čia aš tik svečias“ tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Sheffield Doc/Fest“ (Didžioji Britanija) pelnė apdovanojimą už geriausią trumpametražį filmą.

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Sheffield Doc/Fest“ yra trečias pagal dydį dokumentinių filmų festivalis pasaulyje ir didžiausias Didžiojoje Britanijoje, rengiamas nuo 1994 metų. Festivalis išsiskiria ne tik įspūdinga programa, bet ir organizuojamais susitikimais su pagrindiniais dokumentinio kino rėmėjais, naujų filmų idėjų pristatymais. Daug dėmesio festivalyje skiriama jauniesiems kino kūrėjams ir jų galimybėms atskleisti bei mokytis vieniems iš kitų.

Filme „Čia aš tik svečias“ pasakojama apie garbaus amžiaus iš San Sebastiano atvykusią baskę Josebę, kuri gyvena Santjago Čilės senelių namuose. Kiekvieną dieną ji galvoja, kad tai yra jos pirmoji apsilankymo čia diena ir kiekvieną dieną ji turi suprasti, kad ne.

Šis filmas yra pirmasis Lietuvos kino centro bendradarbiavimo su tarptautiniu Kopenhagos dokumentinių filmų festivaliu rezultatas. Šis bendradarbiavimas užsimezgė, kai tarp abiejų šalių 2012 m. pabaigoje buvo pasirašytas susitarimas dėl Lietuvos kino kūrėjų dalyvavimo bendros gamybos filmų skatinimo programoje „CPH:LAB“.

Filmo „Čia aš tik svečias“ pasaulinė premjera įvyko festivalyje „Visions du Réel” Šveicarijoje, kur pelnė apdovanojimą už geriausią trumpametražį filmą. Vėliau filmas buvo pristatytas tarptautiniame dokumentinių filmų „Documenta Madrid” festivalyje, Ispanijoje, kur laimėjo publikos apdovanojimą, tarptautiniame dokumentinio kino festivalyje „Hot Docs“ Kanadoje, o tarptautiniame Krokuvos kino festivalyje pelnė geriausio trumpametražio filmo prizą „Prix EFA Krakow 2016“ ir tuo pačiu laimėjo nominaciją 29-ųjų Europos kino apdovanojimų trumpametražių filmų kategorijoje.

Lietuvos, Čilės ir Danijos bendros gamybos filmas (prodiuseriai „Moonmakers“, Lietuva ir „Micromundo Produciones“, Čilė) finansuotas Kopenhagos dokumentinių filmų festivalio „CPH:LAB“ programos fondo, prie kurio prisideda programos narių nacionalinių filmų centrai.

Lietuvoje filmą planuojama pristatyti rudenį.

 

Komentarai