fbpx
Naujienos

Lietuviškas filmas Norvegijoje apdovanotas garbingu prizu

Kadras iš filmo „Liza, namo!“ „Studijos Uljana Kim“ archyvas
Kadras iš filmo „Liza, namo!“
„Studijos Uljana Kim“ archyvas

36-ojo Norvegijos trumpametražių filmų festivalio žiuri garbės prizu (Honourable Mention) apdovanotas lietuviškas dokumentinis filmas „Liza, namo!“. Filmas dalyvavo konkursinėje tarptautinėje festivalio filmų programoje.

Tarptautinę žiuri komisiją ypatingai sužavėjo režisierės Oksanos Burajos sugebėjimas pelnyti pagrindinės filmo herojės Lizos pasitikėjimą. „ Autoriai gilinasi į mažos mergaitės gyvenimą niūriame nežmogiškame pasaulyje. Per trumpą laiką mes jaučiamės susipažinę su filmo heroje, galime ją suprasti, sužinoti apie jos gyvenimą aplinkoje, kurioje suaugusieji nieko  nekontroliuoja. Ji gali išgyventi tik savo susikurtame pasaulyje. Tai ir filmas apie skurdą, išsigimimą,  sukurtas peržengiant ribą, skiriančią dokumentinį ir vaidybinį kiną“, – sakoma žiuri verdikte.

Septintas vienos originaliausių Lietuvos režisierių O. Burajos dokumentinis filmas „Liza, namo!“ kalba apie atotrūkį tarp vaiko ir suaugusiųjų pasaulių. Filmo herojė Liza dažnai pabėga iš namų, konfliktuoja su mama. „Kodėl nuolat bėgi? Ko tau trūksta?“, – nesupranta Lizos noro pasislėpti vaikiškų svajonių pasaulyje artimieji. Ši juosta yra bendras lietuvių ir estų kinematografininkų darbas (prodiuseriai Uljana Kim ir Arko Okk).

Šį pavasarį O. Burajos filmas „Liza, namo!“ buvo apdovanotas Geriausio Europos trumpametražio filmo prizu Tarptautiniame moterų filmų festivalyje Prancūzijoje. Lietuvoje juosta pelnė du apdovanojimus – geriausiu lietuvišku trumpametražiu dokumentiniu filmu jis buvo pripažintas pernykščio Europos šalių kino forumo „Scanorama“ programoje „Naujasis Baltijos kinas“ ir „Sidabrinės gervės 2013“ apdovanojimuose.

Pasaulinė „Liza, namo!“ premjera pernai rudenį įvyko garsiojo Tarptautinio Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalio konkursinėje programoje, filmas buvo pakviestas į konkursines programas festivaliuose Klermon – Ferane (Prancūzija), „Hot Docs“ (Kanada) ir kituose.

 „Studijos Uljana Kim“ informacija

Komentarai