fbpx
Naujienos

Lietuviškas filmas „Sangailė“ – pakilimo trasoje

Sangailė atidarymo vakarėlis Ugnės Vasyliūtės nuotrauka
Sangailė atidarymo vakarėlis
Ugnės Vasyliūtės nuotrauka

Rugpjūčio 1-os vakarą į orą pakilo virš 30 popierinių lėktuvėlių – Alantės Kavaitės režisuojamo lietuviško pilno metro filmo „Sangailė“ komanda susirinko kartu atšvęsti gamybos darbų pradžios. Fralita Films ir Les Films D‘Antoine prodiusuojama paaugliška drama jau rieda pakilimo trasa – šiandien pradėti filmavimo darbai.

Tradiciškai lietuviškų filmų aikštelėse pirmąją filmavimo dieną sudaužoma lėkštė, pasirašyta visų komandos narių vardais. Kiekvienas pasilieka po šukę, kurią vėliau atsineš į premjerą  – joje visų filmo dalyvių įdirbis susijungia į užbaigtą visumą.

Tačiau „Sangailės“ kūrėjai šįkart nutarė aplenkti papročius ir darbų pradžią paminėti neįprastai: kiekvienam išlanksčius po popierinį lėktuvėlį, komanda kartu suskaičiavo iki 17-kos ir paleido juos į orą. „Nemėgstu dužimo, – komentuoja filmo režisierė A. Kavaitė. – Jis man asocijuojasi su destrukcija, neigiama energija. O štai lėktuvėlių skrydis – su aukštais siekiais ir svajonėmis.“

„Sangailės“ filmas glaudžiai susijęs su skraidymu –  jo pagrindinė herojė, kurią vaidins Julija Steponaitytė, svajoja tapti pilote. Merginai svajonę įgyvendinti padės nauja geriausia draugė Austė (Aistė Diržiūtė) ir ne kas kitas, kaip daugkartinis akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys.

„Džiaugiuosi, kad po intensyvaus, tris mėnesius trukusio pasiruošimo filmavimo darbai šiandien sėkmingai startavo, – dalinasi filmo prodiuserė Živilė Gallego. – Labai tikiuosi, kad penkios filmavimo savaitės praeis sklandžiai nepaisant to, kad kai kurios scenos – ypač ekstremalios.“

„Sangailės“ gamybos darbų pabaiga numatoma Rugsėjo 10-tą dieną. Filme taip pat vaidins Nelė Savičenko, Martynas Budraitis, Jūratė Sodytė ir nemažai jaunosios Lietuvos aktorių kartos atstovų. Filmo gamybą dalinai parėmė Lietuvos kino centras.

 

Daugiau informacijos – www.facebook.com/SANGAILE 

Fralita Films informacija

Komentarai