fbpx
Naujienos

Lietuviškas kino projektas įvertintas Talino kino festivalyje

Piniginis prizas Escape Sunshine komandos rankose
Foto – ERA Film

Vakar pasibaigusiame tarptautiniame Talino kino festivalyje lietuviškas kino projektas „Escaping Sunshine“ (liet. „Pabėgimas iš Saulės miesto“) buvo pripažintas geriausiu. Baltijos šalių kino platintojų ir gamintojų mugėje dalyvavo daugiau nei dvi dešimtys projektų iš Baltijos šalių, Rusijos, Kazachstano, Gruzijos, Islandijos, Lenkijos, Švedijos.

Projektą „Escaping Sunshine“ Taline pristačiusi prodiuserė Rasa Miškinytė džiaugėsi, kad filmo projektu ankstyvoje vystymo stadijoje jau susidomėjo filmų platintojai ir kino filmų agentai.

„Kino profesionalų įvertinimas parodo, kad šis projektas turi potencialo, tai pirmas nedidelis, bet tvirtas žingsnis pakeliui į kino sales. Jeigu viskas klostysis pagal dabartinį planą, „Escaping Sunshine“ filmavimo darbai turėtų prasidėti 2014-aisiais“, – sakė prodiuserė Rasa Miškinytė.

„Escape Sunshine“ Taline laimėjo Estijos skaitmeninių technologijų centro įsteigtą 5 tūkst. eurų prizą. Minėtame centre kūrybinė projekto komanda galės pasinaudoti kino postprodukcijos – filmų įgarsinimo, subtitravimo ir kitomis paslaugomis.

„Escaping Sunshine“ scenarijaus autorius ir filmo režisierius – Lietuvoje gyvenantis danas Allanas van O. T. Andersenas. Filmo scenarijus paremtas tikra dviejų Danijoje dingusių merginų iš Lietuvos istorija.

Pasak R. Miškinytės, „Escape Sunshine“ yra vienintelis lietuvių projektas šiemet, kuris gavo Europos Sąjungos programos „Media 2007“ finansavimą. Šiais metais planuojama teikti paraišką ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansavimui gauti.

ERA Film informacija.

Komentarai