fbpx
Naujienos

Lietuviškas serialas sulaukė tarptautinio dėmesio

Kadras iš lietuviško serialo „Trolių Ferma“

Naujai kuriamas lietuviškas serialas „Trolių Ferma“, kurio kūrime dalyvauja ir LRT, yra atrinktas į tarptautinį prestižinį audiovizualinio turinio finalinį renginį „CONTENT LONDON – C21 MEDIA“.

Kiekvienais metais Didžiojoje Britanijoje vykstantis renginys, nubrėžia gaires, ką pasaulio žiūrovai žiūrės ateinančiais metais, kas bus populiaru ir patrauklu tarptautinei auditorijai.  Serialas „Trolių ferma“ bus pristatytas 5 min. trukmės video reportažu ir varžysis dėl pagrindinio prizo, kuris bus paskelbtas gruodžio 4 d. Tai pirmas šiame renginyje pristatomas lietuviškas projektas.

Kadras iš lietuviško serialo „Trolių Ferma“ filmavimo

Serialo rašytojai Domantė Urmonaitė ir Martynas Mendelis, dažniausiai pristatantys savo darbus už gimtinės ribų, džiaugiasi galimybe šį kartą dirbti prie kokybiško lietuviško projekto, kuris dar nenufilmuotas, o jau kelia susidomėjimą tarptautiniuose renginiuose.

Komiškos TV dramos „Trolių ferma“ prodiuserė Gabija Siurbytė atskleidžia, jog tai buvo nuoseklus ir ilgalaikis tikslas: „Šis projektas pristatytų Lietuvą pasaulyje kaip originalių ir kokybiškų TV serialų kūrėją. Norime, kad jį pamiltų ne tik Lietuvos žiūrovai. Pastaruosius šešerius metus aš pati dirbau prie įvairių švediškų serialų, investuodama savo pinigus ir mokydamasi, kaip kuriami serialai, kuriais žavisi visas pasaulis. Šiuo metu dirbu prie „Netflix“ serialo „Clark“ gamybos. Tikiu, kad mes turime labai stiprią komandą Lietuvoje, kuri gali ne tik gerai nufilmuoti užsienietišką serialą, bet ir jį sukurti.“ 

Kadras iš lietuviško serialo „Trolių Ferma“ filmavimo

Projektą režisuos Ernestas Jankauskas, kurio filmas „Čia buvo Saša“ buvo rodomas daugelyje festivalių bei šiuo metu yra nominuotas „Sidabrinių gervių“ geriausių metų filmo apdovanojimui.

LRT vieni pirmųjų įvertino ir patikėjo šio projekto kokybe ir potencialu. Šiuo metu yra planuojami serialo filmavimo darbai, prasidėsiantys 2021 m. vasarą, o pirmasis pasirodymas eteryje planuojamas kitų metų pabaigoje ar 2022 m. pradžioje.

Kadras iš lietuviško serialo „Trolių Ferma“ filmavimo

„Į televizijos serialų gamybos lauką ateina nauja Lietuvos kūrėjų karta, ir mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie to, kad jų originalios idėjos būtų įgyvendintos. Tikiu, kad šiuolaikiška „Trolių formos“ istorija bus įdomi ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinei auditorijai“, – teigia LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Kadras iš lietuviško serialo „Trolių Ferma“ filmavimo

Serialas yra moderni grafo Montekristo istorijos interpretacija, kurioje persipins stiprūs personažai, melagienos, draugystė ir šeimos vertybės. Kol kas planuojamas šešios serijos. Projekto vystymo darbus dalinai finansavo Lietuvos kino centras.

Komentarai