fbpx
Naujienos

Lietuviški trumpametražiai filmai – „Šuns dienos“ ir „Tapatumai“ – tarptautinių festivalių konkursinėse programose

Kadras iš filmo „Šuns dienos“ Festivalio „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Šuns dienos“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Šiemet jau 16-ąjį kartą Izraelyje vyksiančiame Tel Avivo trumpametražių filmų festivalyje, tarptautinėje konkursinėje programoje, dayvauti atrinktas ir lietuviškas trumpametražis vaidybinis filmas – Šuns dienos”, režisierė Ieva Veiverytė. 2014 m. gegužės 31 – birželio 7 d. vyksiantis Tel Avivo trumpametražių filmų festivalis – ne tik vienas seniausių, bet ir vienas iš svarbiausių šio regiono trumpametražių filmų festivalių. Jo konkursinėje programoje šiemet pristatoma apie penkiasdešimt naujausių trumpųjų filmų iš viso pasaulio. Festivalio dalyviams režisūrinio meistriškumo paskaitas skaitys tokie garsūs kino kūrėjai kaip – Jean Pierre ir Luc Dardenne, Leos Carax, Otar Iosseliani. Filmas Šuns dienos” Tel Avivo sinematekoje bus rodomas birželio 5 d. Filmą festivalio svečiams pristatys režisierė Ieva Veiverytė ir prodiuserė Marija Razgutė.

Filmas Šuns dienos” – trumpa istorija, pasakojanti apie penkiasdešimtmetę Dalią, vis dar gyvenančią kartu su savo valdinga motina. Kai senyva mama paguldoma į ligoninę tyrimams, Dalia namuose lieka viena. Spontaniškas moters sumanymas paleisti jų kiemsargį šunį palakstyti baigiasi nelaime – gyvūną partrenkia automobilis. Dalia turi pati viena palaidoti šunį. Nesavarankiškai moteriai ši užduotis tampa tikru iššūkiu.

Trumpametražis dokumentinis filmas „Tapatumai“, režisierė Aistė Žegulytė, pakviestas dalyvauti Egipte vyksiančiame 17-ajame Tarptautiniame Ismailijos dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje. 2014 m. birželio 3-8 d. rengiamame Ismailijos kino festivalyje “Tapatumai” bus pristatyti trumpametražių dokumentinių filmų konkursinėje programoje, kurioje iš viso dalyvauja tik dvylika filmų, atrinktų iš viso pasaulio. Šis lietuviškas dokumentinis filmas – tai istorija apie žmogų, jo tapatumą ir grožio paieškas. Filmą “Tapatumai” festivalio svečiams pristatys režisierė Aistė Žegulytė.Tarptautinis Ismailijos dokumentinių ir animacinių filmų festivalis, organizuojamas Egipto kino centro, šiame regione yra itin svarbus ir dėl jo metu vykstančios Koprodukcijos platformos, kurioje dalyvauja filmų platintojai, pardavimų agentai ir kitų festivalių programų sudarytojai.

Filmų Šuns dienos” ir “Tapatumai” nacionalinės premjeros Lietuvoje įvyko 2013 m. lapkričio 15 d. – Europos šalių kino forumo Scanorama” konkursinėje programoje Naujasis Baltijos kinas”.

„Čiobreliai“ informacija

Komentarai