fbpx
Naujienos

Lietuviško kino dienų atidaryme – pirmojo išmaniojo filmo pasaulyje „Rūsys“ premjera

Lietuviško kino dienos Kino centro „Garsas“ archyvas
Lietuviško kino dienos  Kino centro „Garsas“ archyvas
Lietuviško kino dienos
Kino centro „Garsas“ archyvas

Šiais metais jubiliejinius – dešimtus metus mininti programa LIETUVIŠKO KINO DIENOS spalio 23 – 28 dienomis kvies lietuviško kino gerbėjus į kino centrą „Garsas“ pamatyti 2013–2014 metais sukurtų vaidybinių, dokumentinių pilnametražių ir trumpametražių lietuvių režisierių darbų.

Lietuviškų kino dienų programoje žiūrovai pamatys naujausius lietuviškus filmus: „Rūsys“ (rež. R. Matačius), „Lošėjas“ (rež. I. Jonynas), „Gustavo nuotykiai“ (rež. V. Lekavičius, A. Gricius), taip pat pripažinimą pelniusius ir pirmą kartą Panevėžio gyventojams bei miesto svečiams pristatomus filmus: „Kenotafas“ (rež. A. Stonys), „Begalinis koridorius“ (rež.: M. Urbonavičius, A. A. Brokas), „Vienatvės gaudesys“ (rež. A. Marcinkevičiūtė), „Lituanica paslaptis“ (rež. R. Sabulis), „Galutinis tikslas“ (rež. R. Marcinkus). Dvi trumpametražių filmų programos pasakos trumpas, bet netikėtas ir tikras gyvenimo realijas atspindinčias istorijas, kurių centre – žmogus, patiriantis įvairius išbandymus, nuotykius ir likimo siųstas dovanas, kurios ne visada džiugina. Programoje bus galima pamatyti ir režisieriaus Mykolo Vildžiūno mistinę dramą „Nesamasis laikas“, pasakojančią istoriją apie pašėlusiai skubantį šiuolaikinį žmogų, kuriam likimas įteikia neįkainojamą dovaną – jo gyvenimą pakeičiantį susitikimą su seniai prarastu vaikystės draugu.

Spalio 23 d. 18 val. programos atidaryme bus pirmosios letuviškos psichologinės siaubo dramos „Rūsys“ premjera. Filmo pristatyti ir padiskutuoti su žiūrovais atvyksta „Rūsio“ režisierius Ričardas Matačius, prodiuseris Almantas Dulkys, scenaristė Lina Simutytė. „Rūsys“ taip pat gali džiaugtis tapęs pirmuoju išmaniuoju filmu pasaulyje. Į mobilųjį telefoną atsisiuntus specialią programėlę galima pasijausti filme lyg filmavimo aikštelėje: matyti tai, ką mato aktoriai, girdėti įvairius garsus, režisieriaus komentarus.

Kadras iš filmo „Rūsys“ , „Incognito Films“ archyvas
Kadras iš filmo „Rūsys“
„Incognito Films“ archyvas

Lietuviško kino dienų atidaryme taip pat dalyvaus ir su žiūrovais bendraus dokumentinio filmo apie šiuolaikinę lietuvių rašytoją Jolitą Skablauskaitę „Vienatvės gaudesys“ režisierė Agnė Marcinkevičiūtė su vyru režisieriumi Albertu Vidžiūnu, kuris taip pat prisidėjo prie šio filmo kūrimo.

Atvyksta ir filmo „Begalinis koridorius“ režisieriai Mindaugas Urbonavičius ir Aleksandras Andrius Brokas, sukūrę kvapą gniaužiančią dokumentiką, kuri atkuria dramatišką ir visą pasaulį prieš dvidešimtmetį sukrėtusią dabar jau neegzistuojančio Kalnų Karabacho Chodžaly miestelio tragediją. Filme atskleidžiama, kas vyko per šio regiono armėnų ir azerbaidžaniečių karinį konfliktą, kai per vieną naktį Chodžaly buvo sugriautas, šimtai civilių gyventojų nužudyti, suluošinti, paimti įkaitais ar dingę be žinios. „Begalinis koridorius“ paremtas Lietuvos karo žurnalisto Ričardo Lapaičio prisiminimais, kuris 1992 metais į Azerbaidžaną atvyko turistiniais tikslais, bet netikėtai pateko į dramatiškų įvykių sūkurį.

Filmą apie žmogų, jo tapatumą ir grožio paieškas „Tapatumai“ atvyksta pristatyti iš Panevėžio kilusi filmo režisierė Aistė Žegulytė.

Lietuviško kino dienų atidarymo nuotaika rūpinsis geros nuotaikos vilniečių grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Ši grupė atakuoja stipria energetika ir aktyvumu, sudarydami tai romantikų, tai chuliganų įspūdį. Jų dainų temos taip pat atspindi šiandienines aktualijas – nusikalstamumą, buitines realijas, absurdišką madų vaikymąsi ir t. t. – ir visa tai pagardinama stipriu humoro prieskoniu. Net jeigu ir ęsate juos matę, visvien verta ateit ir pasižiūrėt, ką jie sugalvojo šįkart, nes kiekvieną savo koncertą „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ stengiasi paversti nepakartojamu ir būtinai nustebinti.

Lietuviško kino dienų metu žiūrovai bus skatinami ne tik domėtis naujausiu lietuvišku kinu, bet ir kviečiami aktyviai dalyvauti vertinant matytus filmus. Spalio 23 – 28 dienomis skelbiamas konkursas – kino centre „Garsas“ žiūrovai galės balsuoti už labiausiai patikusį „Lietuviško kino dienų 2014“ filmą.

Daugiausia žiūrovų simpatijų surinkusio filmo kūrybinei grupei bus įteikiamas pagrindinis prizas, kurį šiemet įsteigė rankų darbo keraminių suvenyrų gamintojas „Suvena“.

„Lietuviško kino dienos 2014“ kino centre „Garsas“, Panevėžyje vyks spalio 23 – 28 dienomis, kino mėgėjus vilios net penkiolika aktualių ir svarbias problemas sprendžiančių pastaraisiais metais sukurtų lietuviškų filmų mums ir apie mus – lietuvius. Lietuviškas kinas – visada arčiau Tavęs! Susitinkame kc “Garsas”.

Komentarai