fbpx
Naujienos

Lietuviško siaubo filmo „Rūpintojėlis“ užkulisiai: Mariaus Repšio ilgos valandos grimerinėje ir sudeginta prodiuserio sodyba

Filmas „Rūpintojėlis“

Lapkričio 4 dieną didžiuosiuose mūsų šalies ekranuose pasirodys lietuvių kurtas siaubo filmas „Rūpintojėlis“, kuris analizuos vieną didžiausių šių laikų baimių – būti nepastebėtu, niekuo neypatingu. Juostoje žiūrovai pajus ne tik didžiulę įtampą: čia degs sodyba, dalimis bus pjaustomas automobilis, o garsusis aktorius Marius Repšys virs sunkiai atpažįstamu. Jam teko nelengvas išbandymas – filmavimų metu grimerinėje kasdien reikėdavo praleisti po 3-4 valandas ir atvykti į filmavimo aikštelę pačiam pirmam. Prieš premjerą filmo režisierius Jonas Trukanas pasakoja, kas liko už kadro.

„Pirmą kartą garsiai apie „Rūpintojėlį“ prakalbau, kai prodiuserei Emiljai pasakojau istoriją iš savo jaunystės. Važiavau į vakarėlį kažkur miškuose, GPS neturėjau, telefone žemėlapių tuomet dar nebuvo, tad vadovavausi nupasakojimu „pasuk į kairę, pasuk į dešinę“. Tamsu, nieko nesimato, gilus miškas. Ir staiga, už vieno posūkio, tiesiog vidury miško, netikėtai pamatau stovinčią rūpintojėlio skulptūrą, kuri, kaip tuo metu atrodė, žvelgė tiesiai į mane, kaltinančiai. Nuo to ir prasidėjo istorija, dabar virtusi filmu“, – prisimena J. Trukanas.

Filmas „Rūpintojėlis“

Kaip pasakoja režisierius, „Rūpintojėlio“ scenarijus gimė karantino metu. Ir jei ne tuo metu sustojęs gyvenimas, juostos greičiausiai net nebūtų buvę.

„Su scenarijaus autoriumi Titu Lauciumi scenarijų rašėme ir personažus kūrėme bendraudami per „Zoom“, nuotoliniu būdu, kasdien. Filmo temos – labai artimos kiekvienam šiuolaikiniam žmogui. Baimė būti neypatingu, nepastebėtu – turbūt vienas įdomiausių klausimų, apie kurį daug galvota ir kalbama filmo metu. O kas jeigu? Kino salėje esi saugus. Žudikui tu neįdomus. Bet kaip elgtumeisi atsidūręs ekrane, pasakojamoje istorijoje? Visi mes natūraliai norime tikėti herojaus ar gelbėtojo mitu, tuo, kad personažas, ypatingai siaubo žanre, priims teisingą spredimą. Mūsų pagrindinio personažo sprendimai, galbūt, nėra teisingi, bet jie yra žmogiški“, – sako J. Trukanas.

Juostoje pamatysime ne tik visiškai kitokį M. Repšio veidą, bet ir degančią sodybą, į dalis pjaustomą automobilį. Kūrėjų teigimu, tam, kad scenos atrodytų tikroviškai, nebuvo naudojama kompiuterinė grafika. Komandai išties teko sudeginti filmo prodiuseriui priklausančią sodybą ir dalimis supjaustyti jo automobilį…

„Filme labai didelis dėmesys buvo skiriamas skulptūroms ir dailei. Dailininkas Paulius Aničas likus mėnesiui iki prasidedant filmavimams vienas išvyko gyventi į apleistą sodybą, kad ją paverstų filmavimų aikštele. Ekrane matomos skulptūros yra jo rankomis išdrožtos būtybės, kurių kiekviena turėjo vardą ir santykį su žudiku“, – intriguoja režisierius.

Filmas „Rūpintojėlis“

Trileryje „Rūpintojėlis“, kuriame vaidmenis atlieka aktoriai Marius Repšys, Šarūnas Rapolas Meliešius, Povilas Jatkevičius, Gabija Bargailaitė, Saulė Emilija Rašimaitė ir kiti, bus pasakojama istorija apie Marių, išgelbėjantį klasę mokyklos išleistuvių dieną – pasirodo, jog klasiokų užsakyta sodyba šventei atšaukta, o vaikino mama yra nekilnojamo turto agentė ir šis gali iš jos nugvelbti raktus nuo kitos sodybos. Marius išvis neplanavo vykti į išleistuves, nes niekada nepritapo prie klasės. Jam visada atrodė, kad visi kiti aplinkui yra talentingi ir populiarūs – o jis tiesiog paprastas, niekuo neypatingas.

Tačiau Mariaus penkiolika minučių šlovės greitai baigiasi, nes vakarėlyje jo nusižiūrėta mergina Brigita atrodo labiau susidomėjusi ne juo, o būsima NBA žvaigžde Rimu. Alkoholis, narkotikai, seksas svirne… Išleistuvės tokios, kokios ir turėtų būti. Klasiokai greitai išsiaiškina, jog ši sodyba turi savo istoriją. Čia, prieš 20 metų, tautodailininkas medžio drožėjas Algirdas išžudė visą savo šeimą, o galiausiai ir pats nusižudė.

Netrukus tampa aišku, jog istorija ima kartotis.

Naujas lietuviškas siaubo filmas „Rūpintojėlis“ šalies kino ekranuose – jau nuo lapkričio 4 dienos.

Filmo anonsas:

Komentarai