Rudeniui tamsesniais atspalviais nudažius miškus ir laukus „Karlsono kinas“ primena, kad yra vieta, nepavaldi sezonų kaitai ir darganoms. Čia atgyja prieš miegą skaitytos pasakos, čia žydi keisčiausios fantazijos gėlės, gieda neregėti paukščiai, o svarbiausia – čia viskas įmanoma. Į tokį spalvingą ir džiugų pasaulį savaitgalį vaikus su tėveliais kviečia talentingas jaunosios kartos animatorius Antanas Skučas.
Spalio 12 d., šeštadienį, „Skalvijos“ kino centre bus parodyta rinktinė A. Skučo animacinių filmų programa, o veikliausi galės sudalyvauti ir animatoriaus vedamose dirbtuvėlėse – patys kurs ir įgarsins animacinį filmą.
A. Skučo animaciniai darbai yra itin išradingi, paslaptingi, kupini misterijos ir nematytų būtybių. Gal todėl, svarsto animatorius, kad jį įkvepia lietuviški padavimai ir legendos, kad pabunda dar vaikystėje gimusios asociacijos, kad patys svarbiausi jo animacijos vertintojai yra jo paties vaikai.
„Karlsono kino“ žiūrovams animatorius atrinko 12 trumpų animacinių filmų rinktinę, sukurtų jo pamėgta 3D animacijos technika. Tai iš lūpų į lūpas perduodamų padavimų įkvėpti filmukai „Karalienės liūnas“, „Puntuko akmuo“, „Eglė ir Žilvinas“, „Raganos burtai“, „Ką kuždėjo Nidos kopos?“, pagal A. Skučo senelio Marcelijaus Martinaičio žodžius ir V. Kernagio dainą „Rauda boružei“ sukurtas „Vaikystės dienoraštis“. Į rinktinę pateko taip pat edukaciniai filmukai „Mūsų senis besmegenis“, „Kada piešime vištelę?“, „Lakštingalų slėnis“, „Ar Jūs žinot tą dainelę?“, o ją vainikuoja įstabus muzikinis klipas Jurgos Šeduikytės dainai „Seniai toli“, kurioje atgyja Lietuvos istorija nuo pradžių pradžios iki šių dienų.
Beje, už filmą „Vaikystės dienoraštis“ 2009 m. į A. Skučo rankas nusileido „Sidabrinės gervės“ apdovanojimas už geriausią lietuvišką animacinį filmą.
A.Skučo kurtas klipas Jurgos Šeduikytės dainai „Seniai toli“
Spalio 12 d., 14 val., iškart po A. Skučo animacinių filmų programos „Skalvijoje“ prasidės interaktyvios animacijos dirbtuvėles. Dirbtuvėlių metu A. Skučas išmokys vaikus animuoti interaktyvia technika: nusipieštus personažus galima bus valdyti savo kūno judesiais, kitais būdais. Dirbtuvėlių metu vaikai ne tik pieš gerai pažįstamus pasakų personažus ir išdaigininkus, bet ir patys mėgins juos įgarsinti. Į jas kviečiami vaikai nuo 9 metų. Trukmė – 1 val.
“Karlsono kine“ laukiamos šeimos su įvairaus amžiaus vaikais.
Daugiau informacijos ieškokite www.skalvija.lt