fbpx
Naujienos

Lietuviškų filmų mėgėjai vis dažniau renkasi specifinę internetinę platformą

Stasys Baltakis
AVAKA archyvas

Praėjusių metų pabaigoje startavusi legali platforma kinofondas.lt, kuri specializuojasi lietuviško kino srityje, jau pelnė prodiuserių pasitikėjimą ir nuolat pasipildo naujausiais šalies autorių filmais. Savo ruožtu platforma besirūpinanti audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA turi ambicijų pristatyti lietuviškąjį kino fondą platesniam užsienio žiūrovų ratui.

„Kino fondas yra labai svarbus mūsų organizacijai. Jaučiame poreikį vykdyti ne tik teisių administravimą, bet ir padėti kino kūrėjams pasiekti savo žiūrovus. Tai yra viena iš nedaugelio legalių platformų Lietuvoje, kuri siūlo pamatyti mūsų šalies kūrėjų filmus. Vis daugiau prodiuserių atranda tai, kaip gerą alternatyvą. Šiuo metu puslapyje kinofondas.lt galima rasti 345 filmus, kurie patogiai suskirstyti dešimtmečiais ir yra lengvai pasiekiami visur, kur yra internetas“, – pasakojo AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas.

Per pirmąjį tinklapio gyvenimo pusmetį kino fondą aplankė jau daugiau nei 62000 vartotojų. Tiesa, dažniausiai jie renkasi nemokamas peržiūras, gerokai mažesnė žiūrovų dalis linkusi mokėti simbolinę sumą – kelis eurus. Šiuo metu puslapyje yra apie 1000 užsiregistravusių vartotojų, kurie nori peržiūrėti ir mokamus filmus.

Filmo „12 Kėdžių“ prodiuseris Stasys Baltakis svarsto, kad platforma turėtų būti lankstesnė  vartotojo atžvilgiu. „Kino fondas be abejonių turi ateitį, tik reikia parengti patogesnę sistemą,  priimti daugiau apmokėjimo rūšių. Viskas turėtų vykti staigiau. Dėl mažų sumų reikia pasitikėti vartotoju, priimti, diegti paprastesnius mokėjimo variantus, atsiskaitymus kortele. Bet šiaip tai yra labai gera platforma, labai geranoriška ir labai reikalinga. Ir jei kažkurie prodiuseriai kino fondui neduoda savo filmų, jie turbūt yra nepakankamai edukuoti, kad tai yra saugi platforma ir kad ji yra ateitis“, – sako S. Baltakis.

Darius Vaitiekūnas
AVAKA archyvas

Jis pats lengviau galėtų atsakyti, kurių lietuviškų filmų dar nėra matęs nei vardinti pasižiūrėtus, kadangi nematytų – vos saujelė. Kalbėdamas apie kitus mūsų šalies autorių filmų gerbėjus, kuriems šis tinklapis – aktualus, S. Baltakis pirmiausiai įsivaizduoja intelektualus, žmones, kurie domisi lietuviška kūryba, nori pirmauti, būti išskirtiniai.

D. Vaitiekūnas priduria, kad ateityje planuojama plėsti kino fondo auditoriją. „Bendradarbiaujame su įvairiomis kino institucijomis, siekdami sukurti teminius filmų paketus, pritraukti ir praplėsti žiūrovų auditoriją, subtitruoti kino filmus į įvairias pasaulio kalbas, pristatyti Lietuvos kiną ne tik šalies gyventojams, bet ir užsieniečiams. Taip pat jau planuojame ir kitus socialinius projektus, kurie padėtų Lietuvos kino kūrėjams lengviau atrasti savo žiūrovus ir gerbėjus, – teigia AVAKA direktorius. – Kartu noriu pasidžiaugti, kad daugėja legalių kino šaltinių internete, o kino bendruomenė vis drąsiau atranda alternatyvias filmų peržiūros galimybes. Dėl to laimi ir kūrėjai, ir žiūrovai.“

Komentarai