fbpx
Kino industrija, Naujienos

Lietuviškų filmų programa bus rodoma Izraelyje

„Lithuania film week“ LKC archyvas
„Lithuania film week“ LKC archyvas
„Lithuania film week“
LKC archyvas

Šiandien Izraelyje prasideda lietuviško kino dienos. Kino gerbėjai bus pakviesti susipažinti su šešiais lietuvių kūrėjų filmais. Lietuviški filmai Tel Avivo, Haifos ir Jeruzalės filmotekose bus rodomi rugsėjo 2-11 dienomis.

„Labai vertiname bendradarbiavimą su trijų pagrindinių Izraelio miestų filmotekomis ir jų parodytą susidomėjimą lietuvišku kinu. Tikimės, kad ši programa leis Europos kino gerbėjams Izraelyje geriau susipažinti su lietuvišku kinu ir jį pamėgti. Tuo pačiu tai galimybė paskatinti kūrėjų ir gamintojų bendradarbiavimą“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Kino dienų atidarymas įvyks Tel Avivo filmotekoje. Jo metu bus parodytas vaidybinis filmas „Ekskursantė“, kurį pristatys filmo režisierius Audrius Juzėnas. Lietuviško kino dienų programoje taip pat bus parodytas rež. Igno Jonyno vaidybinis filmas „Lošėjas“, rež. Manto Kvedaravičiaus dokumentinis filmas „Barzakh“, rež. Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, rež. Algimanto Puipos vaidybinis filmas „Miegančių drugelių tvirtovė“ ir rež. Ričardo Marcinkaus dokumentinis filmas „Galutinis tikslas“.

Lietuviško kino dienas Izraelyje rengia Lietuvos kino centras, Haifos, Jeruzalės ir Tel Avivo filmotekos bendradarbiaudamos su Lietuvos Respublikos ambasada Izraelio valstybėje.

Komentarai