fbpx
Naujienos

Lietuviškuoju Tony Soprano tituluojamas K. Jakštas: „Mėgstu įveikti savo personažus“

Aktorius Kęstutis Jakštas Fotografas Tautvydas Tarasevičius
Aktorius Kęstutis Jakštas
Fotografas Tautvydas Tarasevičius

Televizijos serialų, kino ir teatro aktorius, režisierius, Kauno muzikinio teatro vyriausias režisierius, o dabar ir filmo „Kunigo naudą velniai gaudo“ blogiukas. Kas jis? Galbūt atspėjote: neprilygstamas Kęstutis Jakštas. Būtent jam buvo patikėtas sudėtingas, įtartinos reputacijos verslininko Aleksandro vaidmuo filme.

„Man teko vaidinti įvairius personažus, bet daugiausiai pakliūna bandito arba kriminalisto vaidmuo. Nepaisant to, gavęs vaidmenį stengiesi viską padaryti maksimaliai gerai. Todėl labiausiai mėgstu TĄ jausmą, kai įveiki savo personažą.“, – savo patirtimi dalijosi K.Jakštas.

Būtent dėl to, kad jis taip puikiai „įveikė“ skrupulų neturinčio Aleksandro personažą ir suvaidino jį nepriekaištingai aktorius kino aikštelėje buvo pramintas lietuviškuoju Tony Soprano. Kęstutis jį priminė ne tik savo stotu, bet ir griežtu personažo būdu.

Kino teatruose lapkričio 13-ąją pasirodysiančioje kriminalinėje komedijoje pagal to paties pavadinimo Žemaitės apsakymo motyvus K. Jakštas atliks pagrindinį blogiuko vaidmenį. Mažame miestelyje, kuriame praktiškai niekas nevyksta, jis surengs jį apmovusio niekšo medžioklę.

„Esu veržlus ir aktyvus, todėl, matyt, man ir atiteko šis vaidmuo. O ir priešingybę vaidinti būtų labai sunku. Šiaip jau nėra lengvų vaidmenų, jeigu nori juos gerai suvaidinti. Ypač kai tenka epizodinis vaidmuo. Aktoriui tai – didelė atsakomybė. Per kelias minutes turi padaryti taip, kad vaidmuo taptų įsimintinas“, – pasakoja aktorius.

Aktorius Kęstutis Jakštas Fotografas Tautvydas Tarasevičius
Aktorius Kęstutis Jakštas
Fotografas Tautvydas Tarasevičius

Jakšto aktorinis meistriškumas neliko nepastebėtas ir užsienio filmų kūrėjų. Žinomas ir Lietuvoje gerbiamas aktorius vaidino su tokiais kino grandais kaip Džonas Malkovičius, Sergejus Šakurovas, Dmitrijus Nagijevas.

„Kuomet dirbi su gerai žinomais aktoriais, režisieriais, negali sau leisti jokių improvizacijų, viskas vyksta nepaprastai griežtai. Dialoge su Džonu Malkovičiumi, nieks nelaukia antro dublio. Negali sau leisti vaidinti blogai. Darbuose su užsienio kino kūrėjais buvo įvairių iššūkių. Pavyzdžiui, per trumpą laiką išmokti latviškai, angliškai, vokiškai“, – savo prisiminimais dalijosi aktorius.

Kęstutis ne tik aktorius, bet ir režisierius. Tad jis puikiausiai supranta abi barikadų puses. O svarbiausia, tikino jis, šiems skirtingiems poliams rasti bendrą kalbą; „Sunkiausia yra suvokti savo personažą, todėl dažnai vyksta derybos su režisieriumi. Būna smagu, kai aktoriaus ir režisieriaus vizija sutampa“.

Kriminalinę komediją režisuoja rašytojas, aktorius bei režisierius Alvydas Šlepikas bei režisierius Šarūnas Mikulskis. Vienas iš filmo prodiuserių – gerai žinomas aktorius bei TV laidų vedėjas Mindaugas Papinigis.

Lapkričio 13-ąją pasirodysiantis filmas „Kunigo naudą velniai gaudo“ privers juoktis iki ašarų. Jame visu gražumu atsiskleis žmogiškosios vertybės arba kaip susidarius tinkamoms aplinkybėms žmonių „nagai“ užsiriečia į save.

Komentarai