fbpx
Naujienos

Lietuvių dokumentiniai filmai ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją”, „Tėvas“, „Igruški“ ir „Marinos namai“ vasaroja tarptautiniuose kino festivaliuose

Kadras iš filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ Just a Moment ir Meed Films archyvas
Kadras iš filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“
Just a Moment ir Meed Films archyvas

Šį savaitgalį baigėsi jau 11 – ąjį kartą Italijoje vykstantis tarptautinis kino festivalis „Ischia Film Festival“. Jame pristatytas Linos Lužytės dokumentinis filmas ,,Igruški”, pasakojantis apie Baltarusijos Žlobino miesto gyventojų kasdienybę. ,,Sidabrinei gervei” geriausio dokumentinio filmo kategorijoje nominuotas filmas šiais metais jau dalyvavo 53 – iajame Krokuvos tarptautinio kino festivalyje, Vokietijos mieste Vysbadene vykstančiame Centrinės ir Rytų Europos filmų festivalyje ,,goEAST” bei Amerikos dokumentinių filmų festivalyje Kalifornijoje.

Tuo tarpu režisierės Dalios Rust dokumentinis filmas ,,Marinos namai”, sukurtas bendradarbiaujant studijai ,,Just a moment” su Rusijo kino kompanija ,,Vita Aktiva”, sėkmingai keliauja po Rusijos festivalius. Apie poeto Arsenijaus Tarkovskio dukters ir režisieriaus Andrejaus Tarkovskio sesers Marinos Tarkovskayos ir jos vyro Aleksandro Gordono šeimą ir šiltus namus pasakojantis filmas birželio mėnesį buvo parodytas specialioje tarptautinio 35 – ojo Maskvos kino festivalio Rusijos filmų programoje. Į šią programą jis atkeliavo iš pirmojo Rusijos nacionalinio debiutinių filmų festivalio „Judėjimas” ir kito jau septintą kartą Ivanovo srityje Rusijoje vykstančio Andrejaus Tarkovskio vardo festivalio „Veidrodis”, kuriame jis buvo parodytas programos „Tarkovskis. Kontekstas“ rėmuose.

„Seniai nemačiau tokio neskuboto pasakojimo, tokio gilaus pasinėrimo į žmogaus gyvenimą, kuris gali ir džiuginti paprastu savo būties faktu, ir kelti visais laikais Rusijos inteligentijai svarbius klausimus. Posakiui „gyvenimas yra, koks yra“ surasta ypatinga prasmė,“ – su tokiais įspūdžiais salę paliko festivalio žiūrovai.

Jau daugiau nei 10 festivalių skaičiuojantį režisierės Giedrės Žickytės dokumentinį filmą ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją”, naujai pristatantį Lietuvos nepriklausomybės atgavimo istoriją, šią vasarą išvydo net dviejų festivalių žiūrovai. Po birželio mėnesio pradžioje Didžiojoje Britanijoje vykusio dokumentinių filmų festivalio ,,Sheffield Doc/Fest” filmas iškeliavo į Portugaliją, kur dalyvavo konkursinėje 9 – ąjį kartą organizuojamo festivalio ,,FEST” programoje.

Savo kelionę tęsia ir jau dvi svarbias pergales tarptautiniuose festivaliuose nuskynęs Marato Sargsyano dokumentinis filmas ,,Tėvas”, iš arti žvelgiantis į vieno įdomiausių buvusio Sovietų Sąjungos nusikaltėlių Vido Zenono Antonovo šiandieninį gyvenimą. Liepos mėnesį filmą rodys 20 – asis Palic Europos filmų festivalis Serbijoje bei 10 – asis Jerevano tarptautinis festivalis ,,Golden Apricot” Armėnijoje.

Just a Moment ir Meed Films informacija

Komentarai