fbpx
Naujienos

Lietuvių dokumentinio kino klasika Niujorke

Kadras iš filmo „Kelionė ūkų lankomis“ „Meno avilio“ archyvas
Kadras iš filmo „Kelionė ūkų lankomis“
„Meno avilio“ archyvas

VšĮ „Meno avilys“ ir Lietuvos ambasadai JAV bendradarbiaujant, balandžio 9-12 dienomis Niujorke bus rodomi lietuvių kūrėjų dokumentiniai kino filmai. Viename žymiausių kino muziejų Museum of  the Moving Image (Judančio vaizdo muziejuje) pristatomi „Meno avilio“ iniciatyva suskaitmeninti ir restauruoti septyni lietuvių dokumentinio kino istoriją reprezentuojantys kūriniai.

Judančio vaizdo muziejus – tai vienas unikaliausių muziejų Niujorke. Jo ekspozicinė, edukacinė veikla orientuojasi ne tik į kino kūrinių rodymą, bet ir į kino, televizijos ir kitų medijų istoriją, meninės technikos ir technologijos raidą. Judančio vaizdo muziejus įtrauktas į geriausių pasaulio muziejų sąrašus.

Lietuvių dokumentiniai filmai bus demonstruojami kasmetinėje Europos kiną pristatančioje programoje – Europos panorama. Lietuvos kiną pristatys režisierių Roberto Verbos, Almanto Grikevičiaus, Henriko Šablevičiaus, Audriaus Stonio, Arūno Matelio ir Algimanto Maceinos filmai.

Programą Niujorke pristatys kino istorikė Lina Kaminskaitė – Jančorienė. Anot tyrinėtojos, tai, jog lietuvių kino istorija sulaukia dėmesio svetur, yra didžiulis laimėjimas ir kino kūrėjams, ir Lietuvos kultūrai.

„Mes labai džiaugiamės, jog svarbiausi lietuvių dokumentiniai kino kūriniai bus demonstruojami šiame garsiame muziejuje. Tai tapo įmanoma dėl skaitmeninių technologijų, kurios padeda įveikti ir laiką, ir valstybių sienas“, – sako kino istorikė dr. Lina Kaminskaitė – Jančorienė.

VšĮ „Meno avilys“ įsikūrė 2005 m., tapo pirmųjų Lietuvoje kino edukacijos ir paveldo projektų kūrėja. Organizacija užsiima lietuvių filmų skaitmeninimo ir restauravimo veikla, rengia kino programas bei vykdo kino edukacijos iniciatyvas.

Šiais metais už lietuvių meninės dokumentikos klasikos atvėrimą pasauliui organizacija nominuota „Sidabrinių gervių“ apdovanojimui  „Metų geriausias profesinės meistrystės darbas“.

Komentarai