fbpx
Naujienos

Lietuvių filmas – svarbiausiame Europos dokumentinio kino forume

IDFA Forumas Nominum archyvas
IDFA Forumas Nominum archyvas
IDFA Forumas
Nominum archyvas

Lapkričio pabaiga – itin reikšmingas laikotarpis dokumentinio kino kūrėjams, nes kaip tik tuo metu vyksta prestižinis Amsterdamo tarptautinis dokumentinių filmų festivalis (IDFA), kasmet sutraukiantis apie 120 tūkstančių kūrybinės dokumentikos gerbėjų.

Festivalio programoje – 200 filmų iš viso pasaulio, taip pat speciali šiuo metu gaminamų filmų mugė (IDFA Forum) – didžiausias dokumentinio kino režisieriams, prodiuseriams, TV transliuotojams, platintojams ir investuotojams skirtas renginys Europoje.

IDFA forumo organizatoriai kasmet iš maždaug 800 pretendentų atrenka penkiasdešimt filmų ir jų kūrėjų, kuriems yra suteikiama galimybė pristatyti savo projektus potencialiems investuotojams, platintojams ar koprodiuseriams įvairaus dydžio auditorijose bei individualių susitikimų metu.

Šiais metais į IDFA forumą, vykstantį lapkričio 24–26 d., pakviestas dalyvauti ir naujas, dabar kuriamas lietuvių dokumentinis filmas – Arūno Matelio „Gladiatoriai. Kita planeta“.

Apskritojo stalo sekcijoje, į kurią atrinktas Matelio filmas, dalyvauja iki 25 projektų. Šios sekcijos dalyviai savo projektus pristato intymioje aplinkoje nedideliam suinteresuotų investuotojų ir platintojų ratui.

„Gladiatoriai. Kita planeta“ – tik septintasis lietuvių filmas IDFA forume per visą Nepriklausomos Lietuvos istoriją ir pirmasis nuo 2007-ųjų.

Būsima Matelio juosta – septynių šalių (Lietuvos, Latvijos, Italijos, Airijos, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos ir Belgijos) koprodukcija, teises transliuoti šią istoriją jau įsigijo penkių Europos valstybių televizijos. Lietuvoje filmą transliuos „Lietuvos ryto“ televizija.

Filmo kūrėjų dalyvavimą IDFA forume ir filmo gamybą iš dalies remia Lietuvos kino centras.

Studio „Nominum“ informacija

Komentarai