fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos

Lietuvių filmo „Patriotai“ kūrėjai pristato specialiai savanoriams sukrutą dainą ir klipą

Kadras iš filmo „Patriotai“
Kadras iš filmo „Patriotai“

Pirmadienį viešai paskelbtas nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos šauktinių sąrašas, kuris susilaukė didelio visuomenės dėmesio. Mat, jame tarp būrio Lietuvos jaunimo atsidūrė ir ne vienas žymus sportininkas: tai krepšininkai Jonas Valančiūnas ir Dovydas Redikas. Nuo svarbiausių šalies aktualijų neatsilieka ir naujos kino juostos „Patriotai“ kūrėjai, kurie pristato specialiai filmui sukurtą savanorio dainą.

Sausio 29-ąją Lietuvos kino teatruose pasirodysianti itin linksma komedija „Patriotai“ kviečia ne tik išgirsti tikrą savanorio dainą, kuri skambės filme, bet ir pažvelgti į dar niekur nematytas filmo ištraukas. Išskirtiniuose komedijos kadruose – aktoriaus Mariaus Čižausko kuriamo personažo Karolio Šereikos išleistuvės į kariuomenę.

„Savanoris yra tikras patriotas. Šauktinis, kuris visgi atėjo ir nenusimuilino nuo tarnybos yra dar rimtesnis patriotas. Kai sutinku tokius savo merginos lovoje, visada paklausiu, kokį alų jie labiausiai mėgsta“, – juokavo vienas iš filmo prodiuserių Mindaugas Papinigis.

Tačiau paklaustas ar pats ryžtusi savanoriškai tarnauti, M. Papinigis šmaikštaudamas išsisuko: „Aš bandžiau, bet dėl balso neleido. Sakė: Jei galėtum garsiai sušukti „Į ataką“, tada leistumėm, bet dabar…“

Šių metų sausio 29-ąją visuose šalies kino teatruose pasirodysiantis filmas „Patriotai“ pasakos apie garsiai savo patriotiškumą deklaruojančios šeimos pasiruošimą ypatingai šventei – sūnaus Karolio išlydėtuvėms į karius savanorius. Tačiau ruošiantis šventei ima aiškėti, kad tikrieji patriotai – visai ne tie, kurie garsiai kalba apie meilę tėvynei. Sūnaus išlydėtuves užgožia vertybiniai konfliktai, komiškos ir absurdiškos pastangos norint įrodyti savo atsidavimą Lietuvai.

Naujoje komedijoje vaidmenis kurs garsiausi šalies aktoriai: Rimantė Valiukaitė, Giedrius Savickas, Ramūnas Cicėnas, Arūnas Sakalauskas, Nerijaus Gadliauskas ir kiti.

Scenarijų komedijai „Patriotai“ sukūrė dramaturgas, žurnalistas bei scenaristas Mindaugas Nastaravičius. Autorius rašė remdamasis lietuviškos dramaturgijos puoselėtojo, žymaus poeto ir vertėjo Petro Vaičiūno to paties pavadinimo pjesės „Patriotai“ motyvais.

Siūlome išgirsti filme „Patriotai“ skambėsiančią tikro patrioto dainą:

Komentarai