fbpx
Naujienos

Lietuvių ir italų kurtas trumpametražis filmas „Ką Dievas sau galvoja?“ šluoja apdovanojimus pasaulyje

Kadras iš filmo „Ką Dievas sau galvoja?“  „Artbox“ archyvas
Kadras iš filmo „Ką Dievas sau galvoja?“
„Artbox“ archyvas

Trumpametražis vaidybinis italų režisieriaus Gianluca Sodaro filmas „Ką Dievas sau galvoja?“ („God’s Got His Head in the Clouds“), kurį Lietuvoje koprodiusavo Kęstutis Drazdauskas (kompanija „Artbox“), o nufilmavo vienas geriausių Lietuvos operatorių Ramūnas Greičius, tęsia savo sėkmingą kelionę po pasaulio kino festivalius.

Iki šiol filmas parodytas ir palankiai sutiktas jau daugiau nei 25 kino festivaliuose Europoje, Amerikoje, Australijoje ir Azijoje. Tai liudija ir kovą gautos nominacijos bei apdovanojimai: prestižiniame Australijos festivalyje „Byron Bay International Film Festival“ filmas laimėjo geriausio operatoriaus kategorijoje, taip atnešdamas šlovę jį nufilmavusiam Ramūnui Greičiui, o už geriausią originalią filmo muziką Italijos „Rome Creative Contest Festival“ buvo nominuotas filmo kompozitorius Angelo Badalamenti, kuris kino pasauliui gerai žinomas iš ankstesnių savo darbų bei ilgamečio bendradarbiavimo su kino grandu – režisieriumi Davidu Lynchu.

Visai neseniai filmas „Ką Dievas sau galvoja?“ laimėjo dar vieną prestižinį apdovanojimą – JAV „Gasparilla International Film Festival“ komisija paskelbė, kad festivalio „Didysis žiuri prizas“ atitenka režisieriui Gianluca Sodaro, kuris yra ir šio filmo scenarijaus autorius bei prodiuseris. Režisierius G. Sodaro džiaugiasi: „Tai įdomios idėjos, nuoseklaus darbo ir puikios tarptautinės komandos rezultatas. Balandį mano filmas toliau keliauja po tarptautinius festivalius: jau varžėsi Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje bei keliuose JAV festivaliuose, tarp kurių ir „Ashland Film Festival“, kuris laikomas vienu svarbiausių JAV nepriklausomo kino festivalių. Malonu, kad mano darbas įvertinamas skirtingų festivalių įvairiose šalyse, tai rodo, kad jis kalba universalia kalba“.

Trumpametražis vaidybinis filmas „Ką Dievas sau galvoja?“ pasakoja apie mažo miestelio pagyvenusį kunigą, kuris, besiruošdamas mišioms, sulaukia netikėto svečio – smalsios vienuolikametės mergaitės Angelinos, kuri, kaip paaiškėja, padavė į teismą patį Dievą. Pagrindinius vaidmenis šiame juodai baltame kino filme atlieka italų aktoriai Franco Pistoni, sukūręs kunigo vaidmenį, ir jaunoji aktorė Silvia Sodaro, suvaidinusi Angeliną.

Gianluco Sodaro filmas jau buvo rodytas Lietuvoje – žiūrovai jį galėjo išvysti Europos šalių kino forume „Scanorama“, be to jis buvo nominuotas Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimams „Sidabrinė gervė 2013“ kaip geriausias trumpametražis vaidybinis kino filmas.

Režisierius toliau tęsia bendradarbiavimą su Lietuvos kino kūrėjais, o jo naujojo pilnametražio vaidybinio filmo „Solo“ (kompanija „Artbox“) parengiamuosius darbus jau parėmė Lietuvos kino centras.

Filmo anonsas:

„Artbox“informacija

Komentarai