fbpx
Naujienos

Lietuvių kino projektas „Stebuklas” keliauja po tarptautines muges

Aktorė Eglė Mikulionytė filmo „Stebuklas“ filmavimo aikštelėje Mato Astrausko nuotrauka
Aktorė Eglė Mikulionytė filmo „Stebuklas“ filmavimo aikštelėje
Mato Astrausko nuotrauka

Pirmasis bendras Lietuvos ir Bulgarijos kino gamybos projektas „Stebuklas“ šį rudenį yra atrinktas dalyvauti keturiose „Works in Progress“ pristatymo sesijose Londone, Varšuvoje, Maskvoje ir Taline.

„Filmo baigiamiesiems darbams einant į pabaigą prasideda filmo platinimo strategijos įgyvendinimas. Esu labai laimingas, kad projektas buvo atrinktas į šiuos tarptautinius renginius, tai parodo susidomėjimą filmu, tuo kas yra pasiekta iki šiol. Labiausiai tikiuosi, kad renginių metu rasiu festivalį tarptautinei filmo premjerai,” – teigia filmo prodiuseris Lukas Trimonis.

Spalio 11 – 13 dienomis kino projektas pristatytas „Film London“ agentūros organizuotoje kino mugėje „Production Mikro Finance Market“, Londone. Pagrindinis tarptautinio renginio dėmesys yra skiriamas finansų pritraukimui. Mugėje dalyvavo ir finansuotojų grupės atstovams kino projektą pristatė filmo režisierė ir scenarijaus autorė Eglė Vertelytė bei koprodiuserė Radoslawa Bardes iš kompanijos „Orka Films“ (Lenkija).

Spalio 14 – 16 dienomis kino projektas pristatomas Varšuvoje, Tarptautinio Varšuvos kino festivalio metu vykstančioje industrijai skirtoje „CentEast“ kino mugėje. Vienas iš mugės tikslų – padėti Rytų Europos kino projektams užmegzti ryšius su tarptautiniais kino platintojais. Lietuvių filmas yra atrinktas tarp kitų dešimties stipriausių filmų iš Rytų Europos. Projektą šioje ir analogiškoje spalio 21 dieną organizuojamoje mugėje „CentEast Moscow“ pristato filmo koprodiuserė Radoslawa Bardes.

„Stebuklas“ yra atrinktas ir į kasmetinę lapkričio pabaigoje vykstančią tarptautinio Talino kino festivalio rėmuose kasmet organizuojamą bendros gamybos kino mugę „Baltic Event“,  kurio partneris yra Lietuvos kino centras. Lietuvių kino projektas kartu su kitais gamybos etape esančiais Baltijos šalių kino filmais pristatomas „Works in Progress” programoje. Pristatyme dalyvauja filmo prodiuseris Lukas Trimonis.

„Stebuklo“ (kino gamybos kompanija „In Script“) siužetas perkelia į 1992 metus nedideliame miestelyje. Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje – darbo nėra, bankai bankrutuoja, infliacija auga. Irena, vietinės kiaulių fermos vedėja, nesėkmingai bando išlaikyti ūkį ir savo darbininkus. Tačiau viskas pasikeičia, kai vieną dieną į kaimą atvažiuoja simpatiškas amerikietis…

Filmo parengiamieji ir gamybos darbai dalinai finansuoti „Kūrybiška Europa“ MEDIA programos, Lietuvos kino centro ir Bulgarijos kino centro ir Europos kino rėmimo fondo „Eurimages”.

Filmo premjera Lietuvoje numatoma 2017 metais.

Komentarai