fbpx
Naujienos

Lietuvių koprodukcijos filme – prestižinio kanų kino festivalio laimėtoja

„Dvi naktys iki ryto“
„Dvi naktys iki ryto“
Filmo „2 naktys iki ryto“ aktoriai
„Artbox“ archyvas

Aktorė Marie-Josée Croze, laimėjusi Kanų kino festivalio apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį, atliks pagrindinį vaidmenį lietuvių-suomių gamybos filme „2 naktys iki ryto“, kurio filmavimo darbai prasidėjo jau šią savaitę Vilniuje. Tai bendras lietuvių kino kompanijos „Artbox“ ir suomių kino kompanijos „Mjolk Movies“ projektas.

Vilniuje filmuojama romantinė drama „2 naktys iki ryto“ pasakoja apie vienos nakties nuotykį tarp dviejų nepažįstamųjų, kuris pakrypsta netikėta linkme, kai oro erdvę sudrumsčia nelauktai išsiveržusio Islandijos ugnikalnio pelenų debesis.

Filme pagrindinį vaidmenį vaidina prancūzų-kanadiečių aktorė Marie-Josée Croze, 2003 m. laimėjusi Kanų kino festivalio apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį filme „Barbarų įsiveržimai“ (rež. D. Arcand). Šis filmas prestižiniuose „Oskaro“ apdovanojimuose taip pat pelnė geriausio filmo užsienio kalba titulą. Aktorė yra sukūrusi pagrindinius vaidmenis gerai žinomuose filmuose „Skafandras ir drugelis“ (rež. režisieriaus J. Schnabel) bei garsiojoje S. Spilbergo dramoje „Miunchenas“. Talentingą aktorę taip pat bus galima išvysti ir naujausioje režisieriaus Wim Wenders juostoje „Viskas bus gerai“, kuri kino teatruose pasirodys jau šių metų pabaigoje. Vyro vaidmuo šiame filme patikėtas žymiam suomių aktoriui Mikko Nousiainen, suvaidinusiam jau daugelyje kino filmų bei teatro spektaklių.

„Pagrindiniai filmo aktoriai puikiai atitinka istorijos herojus. Repeticijas pradėjome dar liepą Paryžiuje ir aš džiaugiausi matydamas nuostabų aktorių Marie-Josée ir Mikko tarpusavio ryšį. Nekantrauju su jais dirbti“ – teigia režisierius ir scenarijaus autorius Mikko Kuparinen, kalbėdamas apie savo pirmąjį filmą anglų kalba.

Filmą „2 naktys iki ryto“ prodiusuoja Helsinkyje įsikūrusios kino kompanijos „Mjolk Movies“ prodiuseriai Mikko Tenhunen bei Marko Antila kartu su lietuvių prodiuseriu, kino kompanijos „Artbox“ savininku Kęstučiu Drazdausku.

Filmo gamybos pabaiga numatyta 2015 metų pavasarį.

Apie filmo režisierių

Filmo režisierius bei scenarijaus autorius suomis Mikko Kuparinen jau yra sukūręs keletą tarptautinio pripažinimo sulaukusių trumpametražių filmų. Trys iš jų – „Namų vaizdo įrašas“ (angl. Homevideo), „Drąsos tiesa“ (angl. Truth of Dare) ir „Siroko“ (angl.  Sirocco AR) –    tarptautiniuose kino apdovanojimuose pelnė pagrindinius prizus. Vėliausias režisieriaus filmas „Siroko“ 2013-aisiais metais Danijoje laimėjo Hanso Kristijano Anderseno apdovanojimą bei Didįjį prizą Odensės kino festivalyje. Režisierius taip pat buvo įtrauktas į kelių Skandinavijos kino žurnalų geriausių šiandieninių režisierių dešimtuką. Režisieriaus sąskaitoje – taip pat ir du pilnametražiai filmai: apdovanojimus pelniusi drama „Mobilus siaubas“ (angl. Mobile Horror) bei romantinė komedija „Kūno riebalų meilės indeksas“ ( angl. Body Fat Index of Love).

Komentarai