fbpx
Naujienos

Lietuvių sukurtas filmas apie nykstantį troleibusų parką „Eurochannel“ programoje

„Žmogus Vielabraukis“ „Dansu“ archyvas
„Žmogus Vielabraukis“
Fotografė Vilija Buivydė

Jono Trukano sukurtą trumpametražį filmą „Žmogus vielabraukis“, pasakojantį apie  supredidvyriu tampantį Vilniaus troleibusų parko mechaniką, įsigijo Eurochannel kanalas. Pasaulinis televizijos transliuotojas kasmet atsirenka geriausius Europos trumpametražius filmus, kuriuos rodo programoje „Eurochannel Short Films Tour”.

Eurochannel kanalas populiarina europietišką kultūrą, jo tinklelis išsiskiria aukštu kokybės standartu, o pasiekiamumas apima net 87 pasaulio šalis.

Filmas „Žmogus Vielabraukis” nuo šių metų rugpjūčio dvejus metus bus rodomas Lotynų Amerikoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV, Šveicarijoje, Kanadoje, Portugalijoje, Monake, Kroatijoje, Serbijoje, Slovėnijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Pietų Korėjoje, Juodkalnijoje.

„Labai smagu, kai filmą įsigyja toks didelis transliuotojas. Tai didelis įvertinimas. Džiaugiuosi, kad „Žmogus Vielabraukis” buvo atrinktas atstovauti Lietuvai. Tai skatina kurti naujus filmus”- džiaugiasi režisierius Jonas Trukanas.

Šių dienų Vilniaus aktualijų inspiruota absurdo komedija pasakoja apie troleibusų parko mechaniką, kuris tampa superherojumi, kad išgelbėtų savo darbovietę iš informacinių technologijų kompanijos gniaužtų bei apgintų savo mylimus troleibusus.

Po iš pirmo žvilgsnio lengva filmo fabula slepiasi skaudūs klausimai: amžinas kartų konfliktas, technologinio progreso kaina, atsakomybė už savo sprendimus bei susidūrimas su jų padariniais.

Filmas neseniai buvo apdovanotas už geriausius vizualiuosius efektus Kolkatos festivalyje Indijoje, o gegužės mėnesį  kino juostos dailininkas Paulius Jurevičius buvo nominuotas Sidabrinės gervės apdovanojimui.

Filmo „Žmogus Vielabraukis” gamybą parėmė Lietuvos kino centras.

Filmo anonsas: 

Komentarai