fbpx
Festivaliai, Kino industrija, Naujienos, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Lietuvių trumpametražiai filmai sudomino tarptautinių festivalių organizatorius

Akimirka is Clermont-Ferrand „Lithuanian shorts“ informacija
Akimirka is Clermont-Ferrand
„Lithuanian shorts“ archyvas

Prestižiniai tarptautiniai kino festivaliai Japonijoje, Jungtiniuose Arabų Emiratuose, Meksikoje, Tailande, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Slovėnijoje, Naujojoje Zelandijoje, Kinijoje. Tikėtina, kad artimiausiais metais lietuviški trumpi filmai pateks į minėtų festivalių programas. Trumpametražių filmų festivalio Clermont-Ferrand mugėje lietuvių darbus pastebėjo daugiau nei 70 tarptautinių kino renginių organizatorių, platintojų, televizijų atstovų.

Jau aišku, kad šiemet arba kitąmet speciali lietuviškų filmų programa bus pristatoma Bresto (Prancūzija) bei svarbiausiuose Bulgarijos bei Portugalijos tarptautinių trumpametražių filmų festivaliuose.

Su tokiais reikšmingais rezultatais sugrįžo Lietuvos kino atstovai iš vasario 4-8 dienomis Prancūzijoje vykusio trumpametražių filmų festivalio mugės. Ten pirmą kartą lietuviškas kinas buvo pristatomas nacionaliniame stende.

Pasak Rimantės Daugėlaitės, „Lithuanian shorts“ vadovės, Lietuva Clermont-Ferrand festivalyje buvo išskirtinė naujokė, pirmoji iš Baltijos šalių pristačiusi savo filmus, todėl neliko nepastebėta.

„Festivalio mugės organizatoriai ypač džiaugėsi, kad šiemet galutinai tapome trumpametražių filmų pasaulinės bendruomenės dalimi. Mūsų stendą gausiai lankė kino profesionalai, su debiutu festivalyje pasveikino ir Clermont-Ferrand miesto meras.  Tai puiki reklama visai mūsų šalies kino industrijai“, – sako R. Daugėlaitė.

Lietuvos stendą aplankę kino festivalių organizatoriai, televizijų atstovai ir platintojai ne tik domėjosi Lietuvoje kuriamais filmais ar jų stilistika, tačiau ir filmų gamybos bendradarbiavimo galimybėmis. Mugės metu įvyko susitikimai su didžiųjų Europos televizijų ARTE (Vokietija), Canal+ (Prancūzija), TV3 Catalunya (Ispanija) atstovais. Tikėtina, kad artimiausiu metu lietuviški trumpi filmai pasirodys minėtų TV kanalų transliacijose.

„Neabejoju, kad lietuvių trumpi filmai vis plačiau ir plačiau pasklis po pasaulį. Clermont-Ferrand mugės metu surengtas penkių ryškiausių lietuvių filmų seansas buvo sėkmingas. Vadinasi, kino žmonėms esame įdomi šalis, kurianti pritraukiantį kiną. Itin daug teigiamų atsiliepimų sulaukė festivalio konkursinėje programoje rodyta Oksanos Burajos juosta „Liza, namo!“. Jai prognozuojama ilga kelionė po tarptautinius festivalius“, – džiaugėsi „Lithuanian shorts“ projektų koordinatorė Marija Razgutė.

Mugės metu veikusiame stende taip pat buvo išdalinti keli šimtai „Lithuanian shorts“ katalogų su pastarojo meto mūsų šalies kūrėjų darbais, DVD filmų rinktinės.

Šiemet „Lithuanian shorts“ komanda planuoja populiarinti lietuviškus trumpus filmus ir prestižinio Kanų kino festivalio „Short Film Corner” programoje, aplankyti žinomus Oberhauzeno, Hamburgo, Tamperės trumpametražių filmų festivalius.

„Lithuanian shorts“ projektą tarptautiniame festivalyje Clermont-Ferrand iš dalies finansuoja VšĮ „Versli Lietuva“.

Apie „Lithuanian shorts“

“Lithuanian shorts” – tai 2012 m. gegužės mėnesį įkurta trumpametražių filmų agentūra, kuri rūpinasi Lietuvos trumpametražio kino sklaida užsienyje. „Lithuanian shorts“ iniciatyva jau veikia speciali internetinė platforma (lithuanianshorts.com), kurioje užsienio šalių festivalių rengėjai ir kiti besidomintys trumpo metro kinu gali surasti informaciją apie mūsų šalies kūrėjų darbus.

„Lithuanian Shorts” išleido ir trumpametražių filmų rinktinę – katalogą ir DVD, skirtą užsienio auditorijai. Šis leidinys leidžiamas kasmet, platinamas užsienio kino festivaliuose, mugėse, kino profesionalų mokymuose.

„Lithuanian shorts“ informacija 

Komentarai