fbpx
Festivaliai, Naujienos, Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Lietuvių trumpi filmai pristatyti prancūzų kino elitui

Lietuvių delegacija Clermont-Ferrand filmų festivalyje „Lithuanian shorts“ archyvas
Lietuvių delegacija Clermont-Ferrand filmų festivalyje „Lithuanian shorts“ archyvas
Lietuvių delegacija Clermont-Ferrand filmų festivalyje
„Lithuanian shorts“ archyvas

Vasario 2-6 dienomis lietuvių trumpo metro kino atstovų delegacija dalyvauja prestižiniame trumpametražių filmų festivalyje Prancūzijoje.

37-asis tarptautinis Clermont-Ferrand trumpų filmų festivalis kasmet sukviečia per 50 tūkst. kino gerbėjų iš viso pasaulio. Dėl savo svarbos Europos kino industrijai festivalis pramintas mažaisiais Kanais.

„Festivalis žymus ne tik dėl turtingos naujausių filmų programos, tačiau ir dėl festivalio metu vykstančios tarptautinės trumpų filmų mugės. Tai vieta, kurioje trumpų filmų prodiuseriai turi galimybę pristatyti savo produkciją televizijoms, filmų platinimo agentūroms, festivalių organizatoriams. Didžiuojamės galėdami pristatyti ir mūsų kūrėjų geriausius darbus”, – pasakoja agentūros „Lithuanian Shorts” steigėja, prodiuserė Marija Razgutė.

Jau trečius metus mugėje veikia nacionalinis lietuviškų trumpametražių filmų stendas „Lithuanian Shorts”. Šiuo metu Lietuva yra vienintelė iš Baltijos valstybių, prisistatanti tarptautinėje Clermont-Ferrand trumpų filmų mugėje.

„Tai neabejotinai didelis pasiekimas. Stende organizuojame susitikimus su kolegomis iš viso pasaulio, pristatome lietuviškų trumpų filmų projektus ir jau sukurtus darbus. Neretai tiesiog čia, vietoje, pradedamos derybos dėl filmų platinimo. Lietuviškų trumpų filmų kokybė auga kasmet, tad svarbu aktyviai užsiimti jų sklaida, nes parodyti tikrai turime ką”, – teigia agentūros „Lithuanian Shorts” projektų vadovė, prodiuserė Austėja Kazlauskytė.

Lietuvių delegacija Clermont-Ferrand filmų festivalyje „Lithuanian shorts“ archyvas
Lietuvių delegacija Clermont-Ferrand filmų festivalyje
„Lithuanian shorts“ archyvas

Stende nuolat sukasi trumpų lietuviškų filmų anonsai, lankytojams pristatomas ir naujausių 2014-2015 m. sukurtų ir vystomų trumpų lietuviškų filmų katalogas bei DVD. Dalyviai supažindami ir su Lietuvoje vykstančiais renginiais – tarptautiniu trumpų filmų festivaliu „Vilnius Film Shorts” ir unikalia filmų projektų pristatymo platforma „Baltic Pitching Forum”.

Šiemet mugės specialaus seanso metu festivalių atstovams ir filmų platintojams buvo parodyti šeši lietuvių kūrėjų darbai. Tai – vaidybiniai filmai „Triukšmadarys” (rež. K. Kaupinis), „Dembava” (rež. L. Bareiša), „Džiunglės” (rež. R. Nevecka), „Man dvim keli” (rež. M. Kavtaradzė), „After Rave” (rež. K. Milašiūtė) ir eksperimentinis filmas „Apytiksliai” (rež. V. Plukas).

Tarptautiniame Clermont-Ferrand festivalyje ir mugėje lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” dalyvauja kartu su partneriais: prodiuserinėmis kompanijomis „Art Short”, „Čiobreliai”, „Dansu”, „WRKS”, scenarijaus dirbtuvėmis „InScript” ir kūrybinių sprendimų agentūra „Autoriai”.

„Lithuanian shorts“ stendą tarptautiniame Clermont-Ferrand festivalyje iš dalies finansuoja VšĮ „Versli Lietuva“ ir Lietuvos kino centras prie LRKM.

Komentarai