fbpx
Naujienos

Lietuvoje filmuoto vieno didžiausių Švedijos filmų „Džentelmenai“ premjera Vilniuje

Kadras iš „Džentelmenai“ filmavimo aikštelės  „Dansu“ archyvas
Kadras iš „Džentelmenai“ filmavimo aikštelės
„Dansu“ archyvas

Šį penktadienį, birželio 26 dieną, 22 val. Šiuolaikinio meno centro kiemelyje projekto “Kinas po žvaigždėmis” metu įvyks švedų filmo „Džentelmenai“, kuris buvo filmuojamas Vilniaus gatvėse bei  Vilniaus sporto rūmuose, premjera.

Filmą pristatys režisierius Mikael Marcimain bei prodiuseriai Fredrik Heinig ir Gabija Siurbytė. Premjeros metu bus demonstruojamos nuotraukos iš aikštelės bei filmo rekvizitas. Svečius vaišins Kempinski Hotel Cathedral Square.

Filmo pasaulinė premjera įvyko pernai Toronte fimų festivalyje, jis atidarė Stokholmo filmų festivalį bei buvo nominuotas net 13-ai nacionalinių Švedijos kino apdovanojimų – Guldbaggen.

Kadras iš „Džentelmenai“ filmavimo aikštelės  „Dansu“ archyvas
Kadras iš „Džentelmenai“ filmavimo aikštelės
„Dansu“ archyvas

Lietuvoje buvo filmuojamas pagrindinis filmo interjeras – Henrio butas. Jis buvo pastatytas Vilniaus Sporto rūmuose ir užėmė 250 kv. metrus, jame buvo įrengta pilnai veikianti vonia bei keletas specialiai pagal užsakymą pagamintų židinių.

Kadras iš „Džentelmenai“ filmavimo aikštelės  „Dansu“ archyvas
Kadras iš „Džentelmenai“ filmavimo aikštelės
„Dansu“ archyvas

Šalia Sporto rūmų buvo pastatyta tiksli žymios Stokholmo gatvės (Hornsgatan) replika, jai specialiai buvo išlietas asfaltas, kuris vėliau buvo panaikintas. Pastatyta gatve vaikščiojo aktoriai, važiavo senovinės mašinos, veikė parduotuvės. Vilniaus senamiestis bei Kauno Laisvės alėja tapo Berlynu bei Viena.

Filme vaidino 500 lietuvių statistų, dirbo tarptautinė 100 žmonių komanda.  Pagrindine transporto priemone tapo dviračiai, kuriuo į filmavimus atvykdavo netgi filmo režisierius.

Specialiai filmui Lietuvoje buvo dresuojamas juodas katinas, kuris buvo išmokytas užlipti ant lango bei žaisti biliardą.

Filmo istorija prasideda 1967 m. ir tęsiasi iki šių dienų. Du draugai Henris ir Klasas, kartu su bičiuliais Leo ir Maud patiria įvairių nuotykių bei išgyvenimų: boksuojasi, ieško paslėptų lobių, gilinasi į senas pamirštas istorijas ir bando pasipriešinti režimui, kurį diktuoja slapti agentai, turtuoliai ir politikai. Istoriją vainikuoja meilė ir tikėjimas, kad viltis yra stipresnė už tamsius praeities šešėlius. Istorija paremta kultinio švedų rašytojo Klaso Ostergreno knygomis „Džentelmenai“ ir „Gangsteriai“.

Filmo anonsas:

 

 

Komentarai