fbpx
Naujienos

Lietuvoje Vystomas Filmas „Tabletė #1618“ Pritraukė Europos Komisijos Media Fondo Finansavimą

Tabletė #1618 plakatas, autorė - R. Žalalytė
Tabletė #1618 plakatas, autorė – R. Žalalytė

 

„Vieno kūrinio projektas“ – unikali Europos Komisijos Media Projektų vystymo programa, suteikianti šansą Europos audiovizualinio meno kūrėjams įgyvendinti savo kūrybines idėjas. Šiemet programai buvo pateiktos 356 paraiškos, tarp kurių – net 7 projektai iš Lietuvos. Finansavimą nuspręsta skirti tik 56-ioms paraiškoms. Įvertintųjų tarpe atsidūrė ir vienas lietuvių projektas – Domantės Urmonaitės ir kino gamybos kompanijos „Baltic Productions“ vystomas filmas pilno metro mokslinės fantastikos psichologinis trileris „Tabletė #1618“.

Kiekvienam būsimam šio filmo žiūrovui jo kūrėjai turi esminį klausimą. O kas, jeigu bet kurį talentą būtų galima išsinuomoti, o genialių žmonių sąmonė nėra sutverta tarnauti tik vienam kūnui? Filmas „Tabletė #1618“ jus pakvies apsilankyti „Avilyje“ – milžiniškoje pogrindžio korporacijoje, kuriai priklauso viską aukštyn kojomis apverčiantis išradimas – tabletė – leidžianti čia dirbančių agentų ir jų klientų sąmonėms apsikeisti vietomis.

Pagrindinė šio filmo idėja ir įvairiose tarptautinėse dirbtuvėse ištobulintas scenarijus sužavėjo Europos Komisijos Media Projektų konkurso atrankos komandą.

„Tai – aukšto lygio tarptautinis projektas su akivaizdžiu meniniu ir komerciniu potencialu. Jam surinkta globali kino kūrėjų komanda turi daug patirties darbe su panašaus pobūdžio kino idėjomis, todėl yra ypač daug žadanti,“ – atrinkto projekto privalumus dėstė konkursui pateiktų paraiškų vertintojai.

„Tabletė #1618“ – jau du metus Lietuvoje vystomas projektas, su kuriuo nuo pat pradžių dirba filmo režisierė bei scenarijaus autorė Domantė Urmonaitė ir Lietuvos kino prodiuseris bei kino gamybos kompanijos „Film Jam“ įkūrėjas Stasys Baltakis. Dar visai naujas projektas greitai pateko į svarbiausias tarptautines scenarijaus vystymo dirbtuves ir pritraukė kino profesionalų komandą iš viso pasaulio. Su šiuo projektu jau dirba „Oskarui“ nominuoto trumpametražio filmo „Vaikų valgytojas“ režisierius kanadietis Džonatanas Tamuzas, kultinio kino kūrėjo Emiro Kustūricos mokinys italas Džiovanis Robiano, trumpo metro filme „Atkirtis“ bei juostoje „Kartuvės“ sužibėjęs kinematografas Edas Lukasas, „Inception“, „Titaniko“, „Žvaigždžių karų“, „Karibų Piratų“ ir kitų garsių filmų vizualinių efektų maestro – Adamas Hovardas.

„Toks scenarijus į mano rankas patenka vos kartą per 4 metus. Neabejoju šio filmo sėkme,“ – tokiais žodžiais prasidėjo scenarijaus konsultanto, Džovanio Robiano, prestižinės Prahos kino mokyklos tarptautinių studijų vadovo, ir filmo kūrėjų bendradarbiavimas.

Projekto vizualinė koncepcija, autorė R. Žalalytė
Projekto vizualinė koncepcija, autorė R. Žalalytė

Į vaidybinio filmo su daugiau nei 1,5 mln. eurų biudžetu kategoriją aplikuojantiems ir atrinktiems projektams Europos Komisijos Media Projektų biuras skiria 50 tūkst. eurų. Projekto komanda jau aiškiai žino, kaip efektyviai panaudos gautą paramą. Šiuo metu projektui svarbiausia susitelkti ties scenarijaus vystymo darbais, kad jis pritrauktų kuo daugiau vietinių ir globalių investicijų, todėl numatyta dalyvauti ko-produkcijos mugėse, suteikiančiose galimybę savo vystomą darbą pristatyti potencialiems investuotojams, sudėti visas jėgas į marketingo darbus tarptautinėje rinkoje ir plėsti būsimo filmo komandą.

„Tokį Europos Komisijos ekspertų įvertinimą matau kaip be galo motyvuojantį patvirtinimą, kad mūsų projektas yra aktualus tarptautinei rinkai ir yra vystomas teisinga kryptimi. Įdomiausias šio projekto scenarijaus vystymo aspektas – naujo, konspiracijos teorijų apipinto pasaulio kūrimas. Džiaugiuosi, kad prie komandos netrukus galės prisidėti ir vaizdo operatorius bei kino dailininkas. Jų rolė formuojant vizualinį filmo pasaulį – labai svarbi,“ – tolimesnius darbus planuoja filmo režisierė D. Urmonaitė.

„Tabletė #1618“ tarptautinio kino industrijoje jau buvo pažįstamas vardas dar iki Europos Komisijos Media Projektų komisijos sprendimo skirti paramą filmo vystymui. Per pastaruosius du metus būsimos kino juostos scenarijaus autorė dalyvavo Estijos scenarijaus vystymo dirbtuvėse „POWR Baltic Stories Exchange“, kino forume „Closing the Gap“, „Sundance“ instituto scenarijaus vystymo dirbtuvėse Italijoje bei kartu su prodiuseriu Stasiu Baltakiu apsilankė Monrealio ko-produkcijos mugėje „Frontieres“. Jos metu net 31 užsienio kino kompanija išreiškė norą susipažinti su filmo komanda, perskaityti scenarijų ir pasvarstyti galimybę prisidėti prie investavimo į šį filmą. Viena jų – pasaulinė distribucijos kompanija „TriCoast“ iš Los Andželo jau ankstyvajame scenarijaus vystymo etape išreiškė ketinimą įsigyti projekto pasaulinio platinimo teises.

Komentarai