fbpx
Naujienos

Lietuvos kinematografininkų sąjungos Kino klube Lietuvių animacijos programa

Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ kviečia visus animacinio kino mėgėjus pamatyti naujausių lietuviškų animacinių filmų programą! Renginio data: 2015 m. kovo 3 d. 18:00 val.

Kadras iš filmo „Erdvė per maža“  Festivalio „Tindirindis“ archyvas
Kadras iš filmo „Erdvė per maža“
Festivalio „Tindirindis“ archyvas

Studentų filmai:

Lietuvos aukštųjų mokyklų (VDA, VTDK, Šiaulių universiteto) studentų filmai: A. Kupšytės, B. Kumžos ir J. Sutkaus filmas „Sausra“ (VTDK), jau keliuose festivaliuose apdovanotas prizais, pasakoja trijulės istoriją, kuri „šluoja“ savo gyvenimus. R. Juškauskaitė filme „Odė vienatvei“ (VTDK) mergina su „vilkišku“ skausmu išgyvena vienatvę. D. Pipiro filme „Sruoga“ (ŠU) visai kitokius nuotykius išgyvena mergina, kurios ilgi plaukai atgyja ir iškrečia įvairius pokštus. Filme „Kada“ dviratininkas pasieks susiliejimo su kalnu viršūnę. J. Jurkevičiaus filmas „Gatvės langas“ – tai moderni Franco Kafkos apsakymo interpretacija.

Kadras iš filmo „Medžioklė“  Festivalio „Tindirindis“ archyvas
Kadras iš filmo „Medžioklė“
Festivalio „Tindirindis“ archyvas

Profesionalų filmai:

Ignas Meilūnas pateikia vaidybinę juostą „Miškas“ su animaciniais elementais. Tai pasakojimas apie seną atsiskyrėlį gamtininką, bandantį sugauti stebuklingus nakties šviesuliukus. Gamtininkas sukonstruoja spąstus, tačiau netrukus pats atsiduria keblioje situacijoje. Šis filmas jau pelnė „Sidabrinę gervę“. M. Valkevičiaus filmas „Medžioklė“ – apie tai, kaip medžiotojas netikėtai pats gali tapti grobiu, o filmas „RGB“ – apie spalvų ir formų konkurenciją, kas ką. V. Malčiaus siurrealistinė juosta „Erdvė per maža“ sprendžia erdvės klausimus. Urtės Oettinger filmas „Laimės žiburys“ – tai J. Biliūno kūrinio apie didžiąją viltį ir laisvę ekranizacija. N. Valadkevičiūtės filmas „Senas laikas“ – tai A. Jegelevičiaus ir E. Mezginaitės dainos eksperimentinis klipas su pinigais, žirgais ir medumi. A. Skučo filmas „Žilvinas ir Eglė“ – tai animacinė V. Mykolaičio-Putino poemos versija apie meilę ir pasiaukojimą.

Lietuvių animacijos programa skirta suaugusiam žiūrovui.

Daugiau informacijos: http://kinosajunga.lt/kinoklubas/

Kino klubo adresas:

Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje. Durų kodas 25.

Telefonas pasiteirauti: (8 5) 212 07 59, el. paštas info@kinosajunga.lt

 

Komentarai