fbpx
Naujienos

Lietuvos kino centras kviečia stebėti virtualius kino apdovanojimus Lietuvoje

Apdovanojimų „Dokumentika mokykloje“ statulėlėsl

Lietuvos kino centras kviečia dalyvauti virtualiame renginyje – video konkurso „Dokumentika mokykloje“ apdovanojimų ceremonijoje ir laimėtojų darbų peržiūroje. Šventė ir dalyvius iš visos Lietuvos subūrusio konkurso rezultatai bus transliuojami šiandien 14:30 val. Lietuvos kino centro Facebook paskyroje. Tai pirmieji virtualūs kino apdovanojimai Lietuvoje.

Video darbų konkursas „Dokumentika mokykloje“ – trečius metus Lietuvos kino centro organizuojamas projektas, skatinantis vyresniųjų klasių mokinius domėtis dokumentikos kino žanru ir kviečiantis kurti trumpus dokumentinius filmus jiems aktualiomis temomis.

 „Moksleiviai iš 15 skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių siuntė mums savo darbus. Rengdami šiuos netradicinius apdovanojimus norime jiems, jų mokytojams ne tik padėkoti, bet ir užmegzti/suteikti grįžtamąjį ryšį, kai konkurso dalyviai ir organizatoriai gali pamatyti ir išgirsti vieni kitus, pabendrauti, pasidalinti savo vertinimais ir įspūdžiais. Tikimės, kad tai paskatins moksleivius tobulėti ir dalyvauti konkurse kitais metais“, – sako   Lietuvos kino centro atstovė Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė.

Šiandien tiesioginės transliacijos metu Lietuvos kino centro „Facebook“ paskyroje paaiškės, kurie iš daugiau nei 30 moksleivių darbų pelnė aukščiausius įvertinimus ir kam atiteks Lietuvos kino centro įsteigti apdovanojimai už geriausius trumpus dokumentinius filmus. Taip pat tiesioginės transliacijos metu bus parodyti prizines vietas laimėję kūriniai, įspūdžiais apie dalyvavimą konkurse su transliacijos stebėtojais dalinsis moksleiviai.

Kino edukacijos projekto „Dokumentika mokykloje“ tikslas – ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Komentarai