fbpx
Kino industrija, Naujienos

Lietuvos kino centras pradėjo konsultacijas dėl meninės televizinės dokumentikos finansavimo

Lietuvos kino centras
Lietuvos kino centras

Lietuvos kino centre vakar prasidėjusių konsultacijų tikslas – pristatyti dokumentikos kūrėjams ir prodiuseriams naujai parengtų kino projektų valstybinio finansavimo taisyklių nuostatas dėl meninės televizinės dokumentikos rėmimo, bei paskatinti jų dialogą su televizijomis dėl bendradarbiavimo.

Į konsultacijas Lietuvos kino centras pakvietė pagrindinių kino profesionalus vienijančių organizacijų atstovus, dokumentinio kino režisierius ir prodiuserius bei Lietuvos televizijos transliuotojų atstovus. Susitikime dalyvavo Lietuvos kinematografininkų sąjungos Dokumentininkų gildijos atstovai Audrius Stonys, Giedrė Žickytė, Giedrė Beinoriūtė, Teresa Zibolienė, Autorinio kino aljanso atstovė prodiuserė Uljana Kim, Nepriklausomų prodiuserių asociacijos atstovė prodiuserė Rasa Miškinytė, „Lietuvos ryto“ televizijos generalinis direktorius Linas Ryškus , LNK vystymo direktorius Liutauras Elkimavičius, Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos atstovas Ąžuolas Čekanavičius, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos atstovė prodiuserė Renata Petrauskaitė.

Susitikime pristatyta kino projektų valstybinio finansavimo taisyklių projekto dalis, į kurią įtrauktos meninės televizinės dokumentikos finansavimo nuostatos. Taisyklėse numatyta, jog meninės televizinės dokumentikos gamyba patenka į finansuojamų projektų kategoriją.  Patvirtinus naujas kino projektų valstybinio finansavimo taisykles bus galima teikti paraiškas meninės televizinės dokumentikos kūrimo rėmimui gauti.

Susitikime taip pat aptarti suinteresuotų šalių lūkesčiai ir galimybės, analizuojamos auditorijos, temų įvairovės, bendradarbiavimo ir partnerystės potencialas. Kūrėjai, prodiuseriai ir televizijų atstovai pasikeitė nuomonėmis apie kūrėjo ir auditorijos problematiką, transliuotojų galimybių bendradarbiauti su prodiuseriais savitumą.

Kol kas matoma aiški takoskyra tarp transliuotojų ir kino industrijos. Tačiau pirmas žingsnis žengtas, o tai teikia vilčių, kad sunkiai užsimezgęs dialogas duos rezultatų ir ateityje transliuotojai taps patikimais partneriais kuriant meninę TV dokumentiką.

Komentarai