fbpx
Lietuvių kino filmai, Naujienos

Lietuvos kino tope karaliaujanti „Tyli naktis“ nė vieno nepaliko abejingo

Kadras iš filmo „Tyli naktis“ „Meed Films“ archyvas
Kadras iš filmo „Tyli naktis“
„Meed Films“ archyvas


Nuo susižavėjimo šūksnių iki pasišlykštėjimo, nuo ašarų iki kandžios kritikos. Tokių prieštaringų žiūrovų reakcijų sulaukė šalies kino teatruose jau rodoma Mario Martinsono erotinė drama „Tyli naktis“. Pasak režisieriaus, būtent to jis ir siekė.

„Man baisiausia, kai žmogus išeina iš filmo ir neturi, ką apie jį pasakyti, kai nėra, apie ką padiskutuoti. Mano nuomone, kūrinys yra vykęs tuomet, kai jis papurto žiūrovą, kai iššaukia kažkokią reakciją. Natūralu, kad nuomonės būna prieštaringos. Kiek žmonių, tiek matymų. O kad reakcija į „Tylią naktį“ bus tokia, kokia ji yra, irgi savaime suprantama. Mes iš pat pradžių teigėme, kad filmas kontroversiškas, kad jo tema nelengva, kad jame keliami klausimai gali būti daugeliui nepatogūs. Bet žinot, teko žiūrėti filmą kartu su žiūrovais, ir didžioji dauguma salės reagavo labai sveikai – juokėsi ten, kur juokinga, nuščiūdavo lūžio akimirkom. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje yra susiformavusi brandi auditorija,“ – teigė kino kūrėjas.

Vienas filmo aktorių Gytis Ivanauskas sako parsivežęs itin pozityvių įspūdžių po susitikimų su filmo žiūrovais. „Susitikimas Alytuje apskritai buvo fantastiškas. Žmonės klausinėjo, domėjosi, vedė diskusiją. Supratau, kad tai, ką padariau prisidėdamas prie šio filmo yra išties prasminga, kad žiūrovus jaudina filme keliami klausimai, kad jie susitapatina su filmo veikėjais. Po seanso sulaukėme nemažai padėkos žodžių,“ – įspūdžiais dalinosi aktorius.

Sausakimšoms žiūrovų salėms Kaune ir Alytuje filmą pristačiusi kūrybinė grupė planuoja susitikimus su kitų miestų žiūrovais. Jų žemėlapyje Panevėžys, Ukmergė, Šiauliai. Iš karto po premjeros susidomėjimą filmu pareiškė ir užsienio lietuvių bendruomenės Didžiojoje Britanijoje ir Švedijoje. Šiuo metu ten planuojami filmo rodymai.

„Tyli naktis“ rodomas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Marijampolės kino teatruose.

Tik suaugusiems skirtą anonsas:


 

Meed Films informacija 

Komentarai