fbpx
Naujienos

Lietuvos mokslininkų šedevras – kino kūrėjų taikinyje

Žmogus Vielabraukis plakatas
Žmogus Vielabraukis plakatas

Prieš kelis mėnesius spaudoje pasirodę pranešimai apie naujosios kartos bandomuosius troleibusus „Dancer” netruko sulaukti ypatingo dėmesio ne tik visuomenėje, bet ir kino kūrėjų tarpe. Ateities transporto prototipu susižavėjusi trumpametražio filmo “Žmogus Vielabraukis” komanda šiuo metu derasi su UAB “Vėjo projektai” dėl itin modernaus bandomojo troleibuso panaudojimo filme.

Bandomasis „Dancer” troleibusas sukurtas iš ilgus metus UAB „Kauno autobusai“ tarnavusio „Škoda 14Tr“. Jame pakeista važiuoklė, perdaryta elektrinė pavara, jos valdymas, transformuotas techninis ir interjero dizainas. Mokslininkai siekė sukurti ekologišką, ekonomišką ir patrauklią transporto priemonę, kuri sunaudotų kuo mažiau elektros energijos. Kolkas gamintojai savo naująjį kūrinį dar vadina „laboratorija ant ratų”, mat prototipo dar laukia bandomieji važiavimai, privaloma techninė patikra, sąnaudų bei eksploatavimo galimybių apskaičiavimas bei dizaino pakeitimas, jei būtų nuspręsta patvirtinti serijinę gamybą.

Nenuostabu, kad prototipas sukėlė tokį didelį projekto “Žmogus Vielabraukis” komandos susidomėjimą – trumpametražis filmas pasakos apie troleibusų parko inžinierių, susiduriantį su naujosios kartos technologijomis ir analizuos priešpriešą tarp žmonių, tikinčiu absoliučiu progresu ir tų, kurie atmeta bet kokio pokyčio reikiamybę. Filmo kūrėjai juokauja, jog prieš aktualijas visad stengiasi būti žingsiu priekyje – idėja gimė prieš vienerius metus, dar nežinant, jog mokslininkai dirba su „DANCER” projektu . Tačiau ar filme vistik bus naudojamas modernusis prototipas, prodiuserių teigimu, priklausys nuo to, ar pavyks surinkti trūkstamas lėšas minios finansavimo platformoje kickstarter.com , kurioje šiuo metu atvira filmo paramos kampanija, truksianti iki liepos 13d. 23:59. Mainais už paramą filmui, kūrėjai siūlo unikalių suvenyrų iš Vilniaus pirmojo troleibusų parko, asmeninę padėką filmo titruose bei daugelį kitų malonių staigmenų.

Filmą galite paremti sekdami nuoroda http://kck.st/1C2uD8G .  Trumpametražio filmo “Žmogus Vielabraukis” gamybą remia Lietuvos kino centras. Gamybą vykdo VŠĮ DANSU FILMS (LT) ir NAFTA FILMS OÜ (EE). Filmavimo darbai numatomi 2015 m. liepos pabaigoje, filmo premjera – pirmajame 2016 m. ketvirtyje.

Komentarai