fbpx
Naujienos

Lietuvos Nepriklausomybės 25 – mečio išvakarėse – nemokama dokumentinio filmo ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją“ peržiūra

„Kaip mes žaidėme revoliciją“ filmavimo užkulisiai „Just a moment“ archyvas
„Kaip mes žaidėme revoliciją“ filmavimo užkulisiai
„Just a moment“ archyvas

2011 metais režisierė Giedrė Žickytė į didžiąją kelionę aplink pasaulį išleido savo pirmąjį pilno metro dokumentinį filmą ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją”. Tuomet niekas nesitikėjo, kad prabėgus ketveriems metams, filmas dar vis aktyviai keliaus ir jaudins viso pasaulio žiūrovų širdis. Ir nors tarptautinės kelionės džiugina ir įkvepia, kovo 10 dieną, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio išvakarėse, filmo komanda kviečia dar kartą susitikti Lietuvoje, Nacionalinės dailės galerijos kino salėje, kurioje bus pristatytas ką tik išleistas filmo DVD. Filmo diskas pritaikytas ne tik anglų, rusų, vokiečių, ispanų, prancūzų kalbomis skaitančiai auditorijai, bet ir klausos negalią turintiems lietuviams.

,,Prabėgo tiek daug laiko, praeitų metų lapkričio mėnesį jau pristačiau naują savo filmą, šiuo metu ruošiausi trečiojo dokumentinio projekto gamybai, o mano susitikimai su ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją” žiūrovais vyksta tokiu pat nenutrūkstamu ritmu. Faktas, kad šį pavasarį, praėjus ketveriems metais po nacionalinės premjeros, filmą ir vėl pamatys Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Čikagos, Urugvajaus, Armėnijos, Rumunijos ir Norvegijos žiūrovai, paneigia visas tarptautinio platinimo taisykles. Ir tai dar ne paskutinės kelionės stotelės. Kaip tik dėl šios priežasties pagaliau nusprendėme išleisti filmo DVD. Nors tai jau beveik antikvarinė filmo laikmena, bet per šiuos metus gavome tiek užklausimų, kad neabejojame, jog pirmasis tiražas išgaruos per nepilną mėnesį,” – pasakoja filmo režisierė Giedrė Žickytė.

Filmo peržiūra ir DVD pristatymas įvyks kovo 10 d., 19.00 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje. Renginyje dalyvaus režisierė Giedrė Žickytė ir pagrindinis filmo herojus Algirdas Kaušpėdas. Renginys nemokamas.

Režisierės Giedrės Žickytės filmas ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją” pasakoja istoriją apie pokštą, įvykusį devintojo dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų, o naujametinio Kauno jaunųjų architektų karnavalo metu juokais atsirado roko grupė ,,Antis”. Cirko dvasiai artimas įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai, ir net patiems grupės nariams netikėtai, grupė tapo ryškiausia Dainuojančios Revoliucijos vėliavneše ir masiniu reiškiniu, įtraukiančiu tūkstančius pasekėjų.

Filmas sukurtas bendradarbiaujant studijoms ,,Just a moment” (Lietuva) ir ,,13 Productions” (Prancūzija). Lietuvoje filmą platina ,,Meed Films”.

„Just a Moment“ ir „Meed Films“ informacija

 

Komentarai