fbpx
Kino industrija, Naujienos

LiKA kviečia teikti paraiškas Lietuvos kino apdovanojimams „Sidabrinė gervė 2014”

„Sidabrinės gervės“ pasiruošimo darbai LiKA archyvas
„Sidabrinės gervės“ pasiruošimo darbai
LiKA archyvas

Lietuvių kino akademija (LiKA) pradeda „Sidabrinės gervės“ skrydį ir kviečia visus šalies kūrėjus teikti savo filmus. Apdovanojimai bus teikiami už kino filmus, kurių nacionalinės premjeros bus įvykusios nuo praėjusių metų balandžio 1 d. iki šių metų balandžio 1-osios. Filmo sukūrimo pabaiga laikoma oficiali jo premjera.

Apdovanojimams „Sidabrinė gervė“ gali būti teikiami vien nacionaliniai filmai, taip kaip juos apibrėžia LR Kino įstatymas. Norintys pateikti savo filmus, tai gali atlikti tik elektroniniu būdu – užpildydami formą oficialiame LiKA internetiniame tinklapyje. Ten pateikiama ir kita svarbi informacija, kaip Tarybai perduoti 10 filmo DVD kopijų. Paraiška laikoma pateikta nuo to momento, kai ją pateikę kūrėjai gauna raštišką patvirtinimą apie įregistravimą.

„Kviečiame užpildytas paraiškas pateikti iki kovo 3 d. Tuomet Taryba sudarys Komisiją, ši galės pradėti darbą, kuris turės būti pabaigtas iki balandžio 3-iosios vidurnakčio – tuomet Komisija Tarybai teiks protokolą, – apie sistemą pasakojo LiKA direktorė Lina Buzelytė. – Laureatus iš nominantų sąrašo kiekvienoje kategorijoje vėliau rinks LiKA tikrieji nariai. Jie balsuos slaptai, elektroniniu būdu, nuo balandžio 3 iki 26 dienos.”

Susumuotus narių balsavimo rezultatus advokatų kontora likus kelioms valandoms iki Apdovanojimų ceremonijos pradžios pateiks Tarybai pirmininkaujančiam asmeniui ar jo įgaliotam Tarybos nariui.

Šiais metais Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ bus teikiami gegužės 2-ąją Vilniuje, oficialaus renginio metu.

www.lika.lt

Komentarai