fbpx
Naujienos

Linksmiausi vabzdžių nuotykiai – Prancūzijos animacijos meistrų filme „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“

Kadras iš filmo „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“
„ACME Film“ archyvas

Į Lietuvos kino teatrus atkeliauja prancūzų itin mylimų animacijos meistrų Hélène Giraud ir Thomaso Szabo sukurti linksmiausi vabalėliai nuotaikingame filme visai šeimai „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ (angl. „Minuscule: Valley of the Lost Ants“). Turbūt retas galėtų įsivaizduoti, kokie išbandymai ir nuotykiai gali tykoti mums vos įžiūrimų vabzdžių pasaulyje. Šįsyk filmo herojams teks pasipriešinti grėsmingai piktų raudonųjų skruzdėlių armijai.

Filmo „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ istorija prasideda ramiame miške, kur iškylautojų palikti maisto likučiai sukelia tikrą audrą – nesugyvenančios skruzdžių kolonijos pasiryžusios kovai dėl išsvajotos cukraus gabalėlių dėžutės. Šio vabalėlių pasaulio mūšio sūkurio viduryje atsidurs juodieji skruzdėliukai ir netikėtai susidraugavę su netyčia į jų gretas įsiliejusia boružėle. Pirmieji cukraus dėžutę radę vabalėliai pasiryžę visomis jėgomis ginti cukraus dėžutę ir dėl jos grumtis, tačiau raudonosios skruzdės neketina lengvai nusileisti ir užkurs filmo herojams tikrą pirtį.

Animacinis pilno metro filmas „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ gimė iš animacinio serialo, kurį H.Giraud ir Th.Szabo pradėjo kurti maždaug prieš dešimtmetį. Pagrindinė jų mintis buvo tarsi pro padidinamąjį stiklą ir tuo pačiu nekasdieniškai pavaizduoti vabzdžių gyvenimą, pridedant gardžią humoro dozę. Kaip ir seriale, naujosios juostos herojai – kompiuterinės animacijos meistrų sukurti trimačiai vabalėliai, įkomponuoti į tikrus kraštovaizdžius. Filmo žiūrovai galės išvysti Prancūzijos nacionalinio Mekanturo parko vaizdus.

Prancūzijoje jau pristatytas filmas sulaukė milžiniškos sėkmės – „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ tapo žiūrimiausiu savaitgalio filmu, o kritikai negailėjo komplimentų kūrėjams, pranašaudami pasaulinio animacijos hito vardą.

Linksmi skruzdėliukų ir boružėlės nuotykiai animaciniame filme „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ Lietuvos kino teatrus pasieks vasario 21 dieną.

Filmo „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"