fbpx
Naujienos

„Litauisches Kino Goes Berlin“ žiūrovų simpatijos atiteko dviems lietuviškiems trumpiesiems filmams

Litauisches Kino Goes Berlin

Vakar Berlyne baigėsi lietuviškų filmų festivalis „Litauishes Kino Goes Berlin“, vykęs jau 12-tą kartą. Konkursinėje trumpųjų filmų programoje, kur nugalėtoją renka žiūrovai, šiemet vienodai balsų surinko ir nugalėtojais paskelbti net du filmai – tai Sauliaus Baradinsko režisuotas „Techno, mama“ bei iš Bangladešo kilusio režisieriaus Nuruzzaman Khan bei Akvilės Žilionytės prodiusuotas filmas „Prieš karą ir pandemiją buvo meilė ir blakės“. Prizas nugalėtojams – akreditacija į sausį vyksiantį Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį.

Festivalyje didelis dėmesys buvo skirtas „filmininkui“ Jonui Mekui, kurio 100-metis švenčiamas visame pasaulyje. Jono Meko trumpųjų filmų programa sulaukė didelio susidomėjimo, taip pat pagal jo filmą „Kai aš judėjau pirmyn, kartkartėmis mačiau trumpus grožio blyksnius” multimedijų menininkas Julius Zubavičius sukūrė ypatingą performansą, supindamas J.Meko vaizdus su elektronine muzika, o menininkas Denisas Kolomyckis pasakojo asmenines istorijas iš susitikimų su Jonu Meku Niujorke ir Vilniuje. Berlyno Kroicbergo rajone, Sputnik-Kino kino teatre, dar iki gruodžio veiks specialiai festivaliui sukurta paroda „FLUX FEST“, kurioje eksponuojama dalis Jono Meko vizualiųjų menų centro (JMVMC) kolekcijos su garsiausių „Fluxus“ judėjimo menininkų darbais.

Denisas Kolomyckis

Šiemet festivalyje buvo parodyta 17 trumpųjų lietuviškų filmų, „Festivalių perlų“ programoje į Berlyno kino ekranus festivalis atvežė ilgametražius filmus „Piligrimai“ (rež.L.Bareiša), „Tvano nebus“ (rež.M. Sargsyan), „Man viskas gerai“(rež.E.Jankauskas) bei pirmąjį mokslinės fantastikos lietuvišką filmą „Vesper“ (rež. K. Buožytė ir B. Semper). Po filmų į žiūrovų klausimus atsakė filmų aktoriai Giedrsiu Kiela bei Žygimantė Elena Jakštaitė.

Parodydamas savo solidarumą su Ukrainos menininkais ir skatindamas nepamiršti paramos šios šalies žmonėms, „Litauisches Kino Goes Berlin“ kino festivalis rodė ir ukrainietiškų trumpųjų filmų programą, kurią kuravo kartu su ukrainiečių kino festivaliu Berlyne. Programoje – 5 ukrainietiški trumpieji filmai, parodantys šiandienos šalies gyvenimą ir žmonių tarpusavio ryšius. Dali lėšų iš šių seansų bus skirta Ukrainos menininkus remiančiai labdaringai organizacijai „Artdacha“.

Julius Zubavicius

„Litauisches Kino Goes Berlin“ festivalis buvo sugalvotas kaip lietuviškų filmų savaitė 2011-aisiais, per 12 metų išsiplėtė iki 5 dienų festivalio dviejuose art-house kino teatruose Berlyne – „Acud Kino“ bei „Sputnik Kino“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, programa „Globali Lietuva”, Lietuvos kino centras. Prie festivalio prisideda ir Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos ambasada Vokietijos federacijoje. Festivalį organizuoja VŠĮ „Menininkių projektai“.

Komentarai