fbpx
Kino industrija, Naujienos

LKC – Europos dokumentikos tinklo narys

Lietuvos kino centras
Lietuvos kino centras

Lietuvos kino centras (LKC) tapo Europos dokumentikos tinklo (European Documentary Network, EDN) nariu. Lietuvos kino centrui skirtos penkios akreditacijos, trejomis iš jų galės naudotis ir Lietuvos kino organizacijų nariai.

LKC tapus Europos dokumentinio kino profesionalus vienijančios organizacijos nariu, mūsų šalies dokumentikams atsiveria platesnės bendradarbiavimo su partneriais iš užsienio galimybės, prieiga prie naujausios informacijos apie dokumentinių filmų gamybos finansavimą. Be to, EDN tinklo atstovai teikia konsultacijas dokumentinių projektų vystymo klausimais, organizuoja konferencijas, seminarus, kūrybines dirbtuves.

EDN tinklas vienija 1000 narių iš 60-ies pasaulio šalių. EDN susiformavo 1996-aisiais, kaip organizacija, vienijanti dokumentinio kino kūrėjus, prodiuserius, platintojus, nacionalinius filmų institutus ir centrus, universitetus, festivalius ir t.t.

Tris iš penkių narystės vietų Lietuvos kino centras suteikė Lietuvos kino industrijos atstovams – Arūnui Mateliui, Rasai Miškinytei ir Giedrei Žickytei, – atstovaujantiems Lietuvos kino kūrėjus ir prodiuserius vienijančias organizacijas.

Lietuvos kino centro informacija

Komentarai