fbpx
Reportažai

Lukiškės – vieta, kur laikas eina kitaip

Kinfo.lt apsilankė „Nulinio laiko zonoje“ – filme pasakojančiame apie nuteistuosius mirties bausme, bet paliktus kalėti iki gyvos galvos.

Ketvirtadienį kino teatre „Multikino“ vykusio televizijos filmo „Nulinio laiko zona“ premjera – trijų bendraautorių, Audriaus Juzėno, Gintauto Dailydo ir Almonės Čepienės, 10 metų darbo vaisius. Filmas tokį ilgą laiką kurtas dėl sudėtingos temos ir filmavimo sąlygų. Režisierius A.Juzėnas premjeroje pasakojo kaip sunku buvo patekti į griežtai saugomą Lukiškių kalėjimą ir kaip smarkiai apribotas buvo darbas su kamera, koks iššūkis yra prakalbinti nuo visuomenės atskirtus žmones apie skaudžią jų gyvenimo realybę ir vėliau atrinkti šiuos pokalbius nagrinėjant gyvybės ir mirties – didžiausios bausmės ir nesibaigiančio kalėjimo – klausimą.

Galima nesutikti su kai kuriais kūrėjų sprendimais ar parinktais pašnekovais, tačiau abejoti filmo aktualumu – sunku. Nusikaltėlio mąstymas, kalėjimo taisyklės, ta pati vienutė metai iš metų – pasirodys labai tolima ir svetima mums suprantamai kasdienybei, tačiau, kaip sakė ir patys filmo autoriai, mūsų elgesys su prasikaltusiais ir nubaustaisiais daug ką pasakoja apie mus, kaip visuomenę.

„Nulinio laiko zona“ – tai tiesiog trys labai atviros nusikaltėlių išpažintys, bet taip pat svarbus ir unikalus dokumentas apie dešimtmečius kalėjime ir pačių nuteistųjų požiūrį į mirties bausmę. Turėdami progą užmesti akį, neperjunkite kanalo: „Nulinio laiko zona“ šį rudenį per Lietuvos televiziją.

[fbphotos id=477734852240594 ]

Komentarai