fbpx
Naujienos

M. Repšys apie pirmą vaidmenį lietuviškame seriale: kodėl aktorius taip retai pasirodo televizijoje?

Aktorius Marius Repšys LRT archyvas
Aktorius Marius Repšys
LRT archyvas

Prieš savaitę LRT žiūrovai išvydo didelio susidomėjimo sulaukusią istorinio daugiaserijinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ premjerą. Projekto idėja ir sėkme džiaugėsi ne tik jie, bet ir paties filmo aktoriai, o pirmoji serija internete sulaukė daugiau nei keliasdešimt tūkstančių peržiūrų.

Pirmą vaidmenį lietuviškame seriale sukūręs „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas teatro aktorius Marius Repšys sako, jog šiame dvylikos dalių filme sutiko filmuotis dėl svarbios Lietuvai temos ir liko sužavėtas kūrybinės komandos profesionalumu. „Manau, kad visada ta kovos dėl laisvės tema yra aktuali. Save laikau patriotu. Aš gyvenu savo šalyje, kurią laikau namais ir juos myliu“, – sakė M. Repšys. 

Filme aktoriui teko ūkininko Prano Kuktos vaidmuo. Tai personažas, kurio supratimas apie laisvę paprastas – kiek turi žemės, tiek turi ir laisvės. M. Repšio atliekamas herojus yra konservatyvus, šiurkštus, pragmatiškas. Visgi aktorius teigia, jog Pranas Kukta dar atsiskleis kitoks, nei galėjo pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. „Mano vaidmuo yra labai daugiaplanis. Pradžioje gali pasirodyti, kad jis toks griežtas, piktas, savanaudiškas, bet jame yra ir daug kitų spalvų, kurios atspindi jo kitą pusę – mane tas labai žavi“, – kalbėjo aktorius.

Marius Repšys ir Algirdas Gradauskas LRT archyvas
Marius Repšys ir Algirdas Gradauskas
LRT archyvas

Prisimindamas darbą filmavimo aikštelėje, M. Repšys kūrybinės komandos darbą vadino itin profesionaliu: „Filmuotis iš tikrųjų buvo nelengva, buvo sunku perprasti tekstą, sukurti patį personažą, kadangi nežinojau visos linijos, teko viską galvoti vietoje. Teko ir nuotraukas žiūrėti, ir filmus, šį bei tą paskaitinėti. Bet tokių personažų sutikti neteko niekur, neradau nieko panašaus, tai labai daug kūriau pats.  Bet darbas labai patiko – viskas buvo daroma labai profesionaliai.“

Pirmą kartą rimtą, o ne ne epizodinį vaidmenį lietuviškame seriale sukūręs teatro aktorius tikino, jog lengvų kūrinių tikrai nevengia ir juokdamasis atskleidė tikrąją to priežastį: „Nėra taip, kad nesutinku filmuotis lietuviškuose serialuose, gal manęs nelabai kviečia. Norėjosi nusifilmuoti lietuviškame seriale, o „Laisvės kaina. Savanoriai“ patraukė siužetu ir labai džiaugiuosi, kad į jį pakliuvau – jame darbas man labai patiko.“

Istorinis karinis daugiaserijinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ pasakoja apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo aplinkybes. Šimtmečiu atgal nukelsiantis filmas atskleidžia nuostabią draugystės ir meilės dramą, vykstančią svarbiausių Lietuvai įvykių fone.

Pagrindinius vaidmenis istoriniame daugiaserijiniame filme kuria žymiausi šalies aktoriai: Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė, Darius Meškauskas, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Algirdas Gradauskas, Marius Repšys. Seriale taip pat vaidina Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Vytautas Tomkus, Liubomiras Laucevičius, Šarūnas Puidokas ir kiti žinomi aktoriai.

Komentarai