fbpx
Naujienos

M. Survilos „Sengirė“ iš Italijos parsivežė auksą (video)

Mindaugas Survila (dešinėje) Lessinjos filmų festivalyje

Rugpjūčio 24 – rugsėjo 2 dienomis Italijos Alpėse, Bosco Chiesanuova kalnų miestelyje vyko Lessinjos filmų festivalis (Film festival della Lessinia). Mindaugo Survilos dokumentinė  poema „Sengirė“ šiame festivalyje įvertinta pagrindiniu apdovanojimu –  „Lessinijos auksu“ (Lessinia D’Oro).

Šiame festivalyje žiūrovams buvo parodyta 63 filmai iš 37 šalių. Iš jų, kruopščiai atrinkti 26 filmai dalyvavo konkursinėje programoje, tarp jų ir Lietuvius jau spėjęs sužavėti dokumentinis filmas „Sengirė“.

„Prieš vykstant į šį festivalį buvo tikrai neramu, nes italai neturi tradicijos dokumentiką žiūrėti kino teatruose. Jis, galima teigti ten nėra populiarus. O „Sengirėje“ mes nenaudojame triukų, kurie padėtų išlaikyti dėmesį. Tačiau maloniai nuteikė tai, kad seansas buvo išparduotas ir salė buvo pilnut pilnutėlė. Tik pradėjus rodyti „Sengirę“ pasigirdo įvairios žiūrovų reakcijos į tai, kas vyksta ekrane, ir iškart tapo ramiau, nes žiūrovai filmą „perskaitė“, – įspūdžiais dalijasi filmo režisierius M. Survila.

Po seanso režisierius sulaukė daugybės klausimų iš žiūrovų apie miškus ir jų apsaugą tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog „Sengirė“ buvo antras filmas pagal žiūrovų įvertinimus ir nuo pirmojo atsiliko tik keliomis šimtosiomis balo. Tačiau dokumentinė poema buvo įvertinta garbingu „Log to Green“ prizu. Kaip teigia režisierius, didžiausias netikėtumas laukė ceremonijos pabaigoje, festivalio direktoriui pranešus, kad pagrindinis festivalio apdovanojimas „Lessinijos auksas“ (Lessinia D’Oro) atitenka būtent „Sengirei“!

Mindaugas Survila Lessinjos filmų festivalyje Italijoje

„Šioje, beveik fantastinėje istorijoje, Survila atskleidžia stebuklingą, kasdienišką ir dažniausiai mums nepastebimą miško gyvenimą. Čia kiekviena būtybė, nesvarbu kokia maža bebūtų, yra didesnio pasakojimo, kur visi elementai susijungia į visatą, dalimi. Režisierius po daugelį metų trukusių vietos paieškų, studijavimo ir įsitraukimo mus „nuvedė“ ir leido sau būti „nuvestam“ labai išskirtiniu ir galingu keliu. Be muzikos pagalbos ir išmintingu dėmesiu garsui ir šviesai, mūsų pojūčiai buvo perkelti į naują kino ir egzistencijos dimensiją,” – filmą savo kalba pagerbė vienas iš tarptautinės žiuri narių, Stefan König.

Po apdovanojimų tarptautinės žiuri nariai teigė, kad tai buvo pirmas kartas jų rinkimų istorijoje, kai be diskusijų visi vienbalsiai sutiko dėl pagrindinio prizo skyrimo geriausiam filmui.

Filmas „Sengirė“ artimiausiu metu bus rodomas Liuksemburge, JAV, Rusijoje, Jungtinėje karalystėje, Norvegijoje, Estijoje, Lenkijoje, Australijoje ir t.t.

O dar nespėjusius pamatyti „Sengirės“ Lietuvoje komanda trumpam pakvies sugrįžti į kino teatrus lapkričio pradžioje.

Komentarai