fbpx
Naujienos

Mados pareiškimas: Spike‘o Jonze‘o filmas „Ji“ – manifestas sugrįžtančioms vyrų kelnėms aukštu liemeniu

Kadras iš filmo „Ji“  ACME Films archyvas
Kadras iš filmo „Ji“
ACME Films archyvas

Mokslinės fantastikos elementų kupina romantiška Spike‘o Jonze‘o drama „Ji“ (angl. „Her“), kuri Lietuvos kino teatrus pasieks balandžio 11 dieną, nustebins ne tik netikėtomis technologijomis, stulbinančia ir neregėta meile, bet ir savotišku mados pajautimu. Spalvinga ir estetiško pasitenkinimo suteiksianti istorija grąžino į kino ekranus ilgą laiką senamadiškomis laikytas vyrų kelnes aukštu liemeniu.

Ar toks įvaizdis, koks yra sukurtas pagrindiniam herojui Teodorui, kurį įkūnijo Joaquinas Phoenixas, gali būti šiandien patrauklus, svarstyti ėmėsi Vulture.com apžvalgininkai. Scarlett Johansson balsu kalbančia operacinę sistemą įsimylintis personažas iki tol jaučiasi vienišas ir nesidžiaugia supančiu pasauliu, o jo tvarkinga, tačiau šiandienai nebūdinga apranga atskleidžia jo išskirtinumą.

Kaip tikino filmo „Ji“ režisierius S.Jonze‘as, rinkdamas kostiumus filmo aktoriams jis ir pats pasimatavo kelnes aukštu liemeniu. „Ar esate tokias kada matavęsi? Man buvo patogu, žinote, toks jausmas, lyg tave kas apkabintų“, – juokėsi jis.

Panašūs mados sugrįžimai kino filmuose vadinami „retro-futurizmu“. „Šiandien žmonėms nereikia ateities rodyti tokios, kurioje herojai pasirodo su keistuoliškomis skrybėlėmis ar ateiviškais antpečiais. Filme „Ji“ tie, kuriems modernios technologijos ne prie širdies, atras lygiagretų grįžimą prie praeityje pamirštų dalykų, kelnės – vienas jų“, – sakė ilgametis S.Jonze‘o kolega, filmo kostiumų dizaineris Casey Stormas. Pasak jo, pagrindinio herojaus Teodoro ir jo kolegų kelnes aukštu liemeniu įkvėpė XIX a. vidurio kelnės, kurias C.Stormas rado retro kostiumų parduotuvėje. Taip pat įvaizdžiui įdomumo suteikė primiršti marškiniai be apykaklių.

Šviežia tokių marškinių ir kelnių aukštų liemeniu mados banga stileivų gretose jau pajudėjo – žinoma drabužių ir aksesuarų parduotuvė „Opening Ceremony“ pristatė filmo „Ji“ ir kostiumų kūrėjo C.Stormo įkvėptą kolekciją. Naujosios kolekcijos kelnių ir kitų drabužių galite rasti čia: http://www.openingceremony.us/products.asp?menuid=1&catid=23&designerid=1922

Filmus „Būti Džonu Malkovičiumi“ bei „Adaptacija“ sukūrusio S.Jonze‘o naujausia juosta „Ji“, kurioje žiūrovai išvys originalią, įsimenančią ir žavingai keistą meilės istoriją, Lietuvos kino teatrus pasieks balandžio 11 dieną.

Filmo „Ji“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"